Start Aktualności Team naszego Pogotowia triumfuje w zawodach w Czechach

Team naszego Pogotowia triumfuje w zawodach w Czechach

Magdalena Palion

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 30 maja 2022

Fot.: Ośrodek Szkolenia

Od lewej: Dawid Lach, Jacek Wawrzynek, Marcin Nowakowski i Michał Kucap

W dniach 25-29 maja 2022 r. w malowniczo położonej miejscowości Kouty nad Dnesou, odbyły się prestiżowe Międzynarodowe Zawody w Ratownictwem Medycznym „Rallye Rejviz 2022”. 1. miejsce w kategorii zespołów ratownictwa medycznego PHYS International zdobył zespół z Polski.

Podczas realizacji symulowanych zadań, przeszło 80 drużyn z całej Europy, walczyło o tytuł najlepszego zespołu ratownictwa medycznego. Nad przebiegiem zadań czuwało międzynarodowe grono sędziów. Zawodnicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji, Austrii mierzyli się z licznymi zadaniami.

Podczas licznych zadań oceniano wiedzę medyczną zawodników oraz weryfikowano umiejętność pracy w zespole. Ocenie podlegała także rola kierownika zespołu oraz umiejętne przekazywanie informacji rodzinie poszkodowanego.

– Oprócz rywalizacji dla mnie podczas tych zawodów bardzo ważna była wymiana doświadczeń i poznanie, na jakim sprzęcie i jakimi standardami pracują zagraniczne zespoły – podkreśla Marcin Nowakowski, członek zwycięskiego zespołu.

– Kończymy te zawody bogatsi o nowe doświadczenia – dodaje Dawid Lach.

Zadania, z jakimi zmagali się uczestnicy były bardzo wymagające. Ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach wykazywali się w wiedzą z zakresu koordynacji wypadku masowego, resuscytacji dziecka, udzielania pomocy pacjentowi z anafilaksją, czy po upadku z wysokości z wtórną hipotermią. 

 

 

Zawody „Rallye Rejviz 2022” cieszą się od lat ogromną popularnością w Czechach. Jak podkreślają zawodnicy, przyjacielska atmosfera i życzliwość mieszkańców udzielały się wszystkich uczestnikom.

Zwycięskiemu zespołowi składamy najserdeczniejsze gratulacje. Świadomość, że pracownicy WPR w Katowicach okazali się najlepsi w całej Europie jest dla nas szczególnym osiągnięciem i powodem do dumy.

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 czerwca 2022

Podziękowanie dla Anny Warchoł

10 czerwca 2022

Podziękowania od przedszkolaków

7 czerwca 2022

Podziękowanie od licealistów

7 czerwca 2022

Podziękowanie z rudzkiego przedszkola, numer 3

7 czerwca 2022

Podziękowanie z rudzkiego przedszkola, numer 2

7 czerwca 2022

Podziękowanie z rudzkiego przedszkola, numer 1

7 czerwca 2022