Start Aktualności Nasz ZRM wystartuje w międzynarodowym Rajdzie Rejviz

Nasz ZRM wystartuje w międzynarodowym Rajdzie Rejviz

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 24 maja 2022

Fot.: Konstantions Joanidis

Organizator przygotował dla startujących kilkanaście zdań

Ekipa Wojewódzkiego Pogotowia Rtunkowego w Katowicach będzie jedną z sześciu zagranicznych, spoza Czech i Słowacji startujących w tegorocznej edycji RALLYE REJVÍZ – The International Competition for EMS Crews (Międzynarodowe Zawody Ratownictwa Medycznego). Sprawdziany, w wielu kategoriach, prowadzone będą od 26 do 28 maja.

Rallye Rejviz to najstarsza ( to już 25. edycja) tego typu impreza w Europie i jedna z najstarszych na świecie – co roku startuje w niej około 100 zespołów. Zawodom przyświeca w tym roku hasło: „Rallye Rejvíz to trening i zabawa – rób co możesz dla dobra pacjenta!”. Startujące zespoły ratownictwa medycznego (z lekarzem na pokładzie i bez lekarza) będą sprawdzać się w dziennych i nocnych zadaniach.

Organizator przygotowuje kilkanaście takich sprawdzianów. Ocenie sędziów podlega wiedza medyczna, umiejętność pracy w zespole a także rola kierownika zespołu ratownictwa medycznego.

W 2017 r. zajęli I miejsce w kategorii zespołów ratownictwa medycznego zajęła ekipa studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dlaczego Rallye Rejviz (Rajd Rejviz)?

Organizatorzy wyjaśniają: Rajd, dlatego, że praca ratowników zasadza się na mobilności, bo do pacjenta trzeba dotrzeć wszelkimi możliwymi środkami transportu, „karetką pogotowia, skuterem śnieżnym, helikopterem lub samolotem”. Rejviz – bo zawody rozgrywane są w malowniczych grórach.

Rejvíz to część miasta Zlaté Hory, położona około 10 km na północny wschód od miejscowości Jesionik (Jesenik) w Czechach, w kraju (województwie) ołomunieckim. Ten górzysty teren jest idealnym miejscem do wykonywania rozmaitych zadań zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w każdych warunkach pogodowych.

W zawodach uczestniczą nie tylko ZRM, ale także policjanci oraz żołnierze i dyspozytorzy centrów powiadamiania ratunkowego.

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023