Start Aktualności Jest klip promujący motocykl ratunkowy WPR w Katowicach

Jest klip promujący motocykl ratunkowy WPR w Katowicach

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 16 maja 2022

Fot.: LAS

Jako, że nie każdy jest użytkownikiem portalu społecznościowego Facebook, przez co nie może zobaczyć najnowszego filmiku o moto-ambulansie, to pozwoliliśmy sobie zamieścić tenże klip na wpr.pl. Wartka akcja, jasny przekaz. Tak się reklamuje WPR!

Filmik skręciło Luka Artist Studio. Filmu opisywać nie będziemy, bo jest krótki i można go zobaczyć w poniższym okienku. Dodajmy, że w charakterze aktorów wystąpili oczywiście pracownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Debiut aktorski mają więc (niektórzy z nich) za sobą. Gratulujemy!

O najnowszym nabytku Pogotowia napisał (między innymi) portal, którego nazwa jasno określa jego adresatów: sciagcz.pl:

„Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach wzbogaciło się o motocykl ratunkowy. Maszyna została zakupiona w kwietniu i będzie nieść pomoc na lokalnych ulicach. Co ciekawe, los motocykla ratunkowego z Rybnika pozostaje nierozstrzygnięty.

Jak czytamy na stronie WPR w Katowicach, dyrektor Łukasz Pach podczas posiedzenia Rady społecznej WPR poinformował o tym, że do floty dołączy motocykl ratunkowy. Jest nim BMW F 850 GS wyposażone dodatkowo w osłony silnika oraz sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia. W kufrach znalazły się leki, sprzęt do zabezpieczania drożności dróg oddechowych, tlenoterapii i defibrylator. Jak podaje WPR w Katowicach, bydgoski motocykl rocznie wyjeżdża na interwencje około 500 razy. Jednocześnie nie można zapominać o temacie z lutego, kiedy to rybnicki oddział Gazety Wyborczej przypomniał, że od 10 lat Rybnik posiada motocykl ratunkowy, ale do dziś nie włączono go do systemu. Na motocykl zebrano 130 tys. zł w zbiórce zorganizowanej przez bractwo kurkowe, a maszyna trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. Według informacji Wyborczej, to właśnie Katowice miały być ratunkiem dla rybnickiego moto ambulansu. Na razie jednak nic nie wskazuje, żeby tak się stało”.

A teraz kilka danych technicznych o BMW F 850 GS (za moto.wp.pl).

Motocykl jest napędzany 2-cylindrowym rzędowym silnikiem o pojemności 853 cm sześc.. Generuje on maksymalną moc 95 KM przy 8250 obr./min. Wartość tę można zmniejszyć o połowę i wtedy motocykl będzie dostosowany do wymagań prawa jazdy kategorii A2. Maksymalny moment obrotowy standardowej wersji to 92 Nm przy 6250 obr./min. Napęd przenoszony jest za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni biegów i łańcucha.

Mierzy 2305 mm długości, 1356 mm wysokości i 922 mm szerokości. Typowo dla motocykli typu adventure, siedzisko znajduje się dość wysoko – na 860 mm – ale istnieje możliwość zamontowania (kosztem komfortu) niższego siedzenia oraz obniżenia zawieszenia. To ostatnie standardowo ma skok 230 mm z przodu i 215 mm z tyłu (w obniżonym jest to 20 mm mniej). Pojedzie z maksymalną szybkością nieco ponad 200 km na godzinę. Przyspieszenie od zera do 140 km – w 6,8 sek.

 

 

WIDEO WPR
czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023