Start Aktualności Rakiety i WPR w Katowicach i inni zapraszają do Parku

Rakiety i WPR w Katowicach i inni zapraszają do Parku

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 16 maja 2022

Fot.: FO Rakiety

22 maja, niedziela, od 12:00 do 18:00 - polecamy!

Do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. W niedzielę, 22 maja. Na imprezę „Kolory życia. Festiwal Wdzięczności”. Organizują ją „wdzięczni uchodźcy z objętej wojną Ukrainy, którzy chcą podziękować Polakom za otwarte serca i domy” – poinformowała nas Fundacja Onkologiczna Rakiety. WPR w Katowicach przekaże Rakietom dwie karetki. Trafią, za pośrednictwem Fundacji na Ukrainę.

A zatem: w niedzielę (22 maja), kto ma czas i ochotę, zdąża do Górnośląskiego Parku Etnograficznego. Kto w nim jeszcze nie był, ten ma okazję, by nadrobić zaległości.

Tym bardziej, że… Jedliście kiedyś tort z wątróbki? Albo ćwiczyliście w butach kangoo jumps? Może chcielibyście poćwiczyć z Mistrzem Europy w ju jitsu, albo sprawdzić, czy podoba Wam się karate? Na deser będzie można zauczestniczyć w kiermaszu ciuchów, popróbować ręcznego malowania ubrań czy zrobić sobie piękne portretowe zdjęcie...

Magdalena Sekuła z Fundacji Onkologiczna Rakiety informuje wpr.pl, że w ramach wydarzenia z pomocą instytucji, firm, wolontariuszy polskich i ukraińskich będzie można w godz. 12:00 – 18:00 skorzystać w wielu atrakcji w kilku strefach.

Strefa ciszy i relaksu: (m.in. spotkania z psychologiem, foto portrety, czytanie polsko-ukraińskich bajek, spotkania z pisarzami z Ukrainy, rehabilitacja, samobadanie).
Strefa mody: (spotkania z projektantami, kiermasz, malowanie ubrań). 
Stres aktywizacji: (eko-stoiska, tworzenie mini ogrodu, podstawy komunikacji polsko-ukraińskiej, pokazy pierwszej pomocy itp.).
Strefa gastro: (polsko-ukraińska kuchnia).
Strefa dzieci: (karate, malowanie twarzy, animacje polsko-ukraińskie). 
Scena: występy, pokazy taneczne.

To jednak nie koniec: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach przekaże dwie karetki Fundacji. Ta dostarczy je do Ukrainy w miejsca, które najbardziej ucierpiały z powodu działań wojennych. Karetki będą wypełnione materiałami opatrunkowymi kupionymi ze zbiórek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Pokolenie”.

W finale wszyscy zaśpiewają najbardziej znaną dziś ukraińską pieść „Czerwona Kalina” i posadzą przy Chacie z Kaliny „Krzew Pokoju”, czyli właśnie kalinę.

W czasie tego międzypokoleniowego i międzynarodowego spotkania będzie można kupić cegiełki Stowarzyszenia „Pokolenie”. Dochód zostanie przeznaczony na organizację polsko-ukraińskich wakacyjnych warsztatów dla dzieci.

Imprezę objął patronatem honorowym marszałek śląski Jakub Chełstowski. Pełna lista organizatorów i sponsorów „Festiwalu wdzięczności” – na okolicznościowym plakacie, z załączniku do pobrania.

 

Więcej informacji o „Kolorach życia….” udzielą:
• po polsku: Beata Słomiany, tel. 692 281 383,
• po ukraińsku: Vladlena Pokotylo, tel. 884 853 573.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 czerwca 2022

Podziękowanie dla Anny Warchoł

10 czerwca 2022

Podziękowania od przedszkolaków

7 czerwca 2022

Podziękowanie od licealistów

7 czerwca 2022

Podziękowanie z rudzkiego przedszkola, numer 3

7 czerwca 2022

Podziękowanie z rudzkiego przedszkola, numer 2

7 czerwca 2022

Podziękowanie z rudzkiego przedszkola, numer 1

7 czerwca 2022