Start Aktualności Robimy, co do nas należy – dziękujemy za podziękowania!

Robimy, co do nas należy – dziękujemy za podziękowania!

SR WPR

PODZIĘKOWANIA DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 12 maja 2022

Fot.: WSPR Przemyśl

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe mocno zaangażowane jest w pomoc dla Ukraińców. Tak tych, którzy nie opuścili Ukrainy, jak i tych, którzy w Polsce znaleźli schronienie przed wojną. Nie chwalimy się tym, na lewo i prawo, co robimy. Tym razem zrobimy wyjątek. Miło jest otrzymać takie podziękowania, jak nadesłał niedawno dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Przemyślu, Rafał Kijanka.

„Ostatnie dwa miesiące to czas szczególnych wyzwań przed jakim stanęły jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego. Wojna na Ukrainie wywołała kryzys uchodźczy w skali, jakiej nikt się nie spodziewał, kryzys jakiego od czasów II wojny światowej nie było w Europie.

Ponad 2 miliony uchodźców przybyło do Polski, z czego prawie połowa przez przejścia graniczne zabezpieczane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Przemyślu.

Wśród uchodźców były także osoby wymagające udzielenia pomocy medycznej. Biorąc pod uwagę ilość pacjentów na granicy oraz jednoczesne wykonywanie zadań związanych z zabezpieczeniem medycznym całego rejonu operacyjnego, WSPR SPZOZ w Przemyślu potrzebowała wsparcia, aby móc zrealizować zlecone zadania.

Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że dzięki pomocy jaką otrzymaliśmy ze strony Waszych pracowników, zadanie zabezpieczenia medycznego uchodźców z Ukrainy zostało wykonane w sposób wzorowy.

Z całego serca dziękuję za poświęcenie i zaangażowanie okazane przez personel medyczny Waszej jednostki. Medycy ci wykazali się profesjonalizmem, umiejętnościami, wiedzą, empatią, sumiennością i odpowiedzialnością. Gratuluję posiadania takiej kadry, tacy pracownicy to skarb dla każdego pracodawcy. Proszę przyjąć słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz wsparcie nas w tak trudnej chwili.

Wierzę, że współpraca jaką nawiązaliśmy przyniesie w przyszłości owoce w postaci realizacji kolejnych wspólnych przedsięwzięć i zadań. Raz jeszcze dziękując za całość okazanej pomocy”.

Dziękujemy za podziękowania!

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022

Życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego

3 listopada 2022

Podziękowania za pomoc od Śląskiej Misji Medycznej

3 listopada 2022

Dla Bożeny Witek i Benedykta Krzykowskiego

3 listopada 2022

Podziękowania dla dyrektora WPR w Katowicach

24 października 2022