Start Aktualności Karetka od WPR dla młodzieży z Harcerskiego Klubu Ratowniczego

Karetka od WPR dla młodzieży z Harcerskiego Klubu Ratowniczego

JB

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 5 listopada 2021

Fot.: Jacek Boroń

Druhowie z Grupy Ratowniczej Harcerskiego Klubu Ratowniczego w Pszczynie od lat marzyli o własnym ambulansie. Nowego nie kupią, a i o „używany” było trudno. Do czasu. Do czasu jak się skontaktowali z naszym Pogotowiem i od 5 listopada mają swój ambulans!

Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Łukasz Pach przekazał dla harcerzy-ratowników karetkę marki Renault Master, rocznik 2008. Oczywiście wraz z noszami, w które standardowo wyposażone są takie specjalne samochody..

Grupa Ratownicza HKR Pszczyna to społeczna organizacja ratownicza. Celem działania Grupy jest podniesienie świadomości społecznej o udzielaniu pierwszej pomocy oraz wspieranie ratownictwa medycznego na terenie powiatu pszczyńskiego i okolic. Działająca od 2017 r. Grupa Ratownicza HKR Pszczyna celuje w szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, nadto realizuje zabezpieczenia medyczne wydarzeń oraz uczestniczy w akcji humanitarnych, a także na poszukiwaniach osób zaginionych na terenie powiatu i województwa. Przynależą do niej są osoby powyżej 16. roku życia.

Pojazd został przekazany w siedzibie WPR w Katowicach komendantowi Grupy, Sebastianowi Markiewiczowi.

– Blisko dwa lata trwały starania ze strony naszego stowarzyszenia, w pozyskaniu nowego pojazdu. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe jako jedyne udzieliło pozytywnej odpowiedzi na wniosek skierowany pod koniec lipca tego roku. Procedury związane z przekazaniem pojazdu pozwoliły w dziś na zwieńczenie tych starań – podsumował dh. Markiewicz.

– Chcę zapewnić o naszym wsparciu dla was, dla grupy młodych ratowników. Swoim zaangażowaniem niesiecie bezinteresowną pomoc potrzebującym oraz dajecie dobry przykład do naśladowania – mówił dyrektor Pach.

Oczywiście komendant Markiewicz wyraził ogromną wdzięczność za wsparcie, które otrzymało jego stowarzyszenie i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę z WPR w Katowicach, za czym Pogotowie również się opowiada.

GALERIA (zdjęć: 5)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dyrektorowi WPR podziękowali „młodzi ratownicy”

4 listopada 2021

Za bezinteresowną pomoc od uczniów ze Stanowic

3 listopada 2021

Premier: Nie każdy zdolny jest unieść taką odpowiedzialność

3 listopada 2021

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020