Start Aktualności Premier: Nie każdy zdolny jest unieść taką odpowiedzialność

Premier: Nie każdy zdolny jest unieść taką odpowiedzialność

WPR

PODZIĘKOWANIA DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 3 listopada 2021

Fot.: Andrzej Bęben

Od I Pielgrzymki Państwowego Ratownictwa Medycznego na Jasną Górę upłynęło już nieco czasu, więc pora na nadrobienie zaległości. W relacji z Pielgrzymi wspomniane było m.in. o życzeniach od prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, do organizatorów i uczestników I Pielgrzymki. Teraz zamieszczamy pełną treść listu premiera.

„Częstochowa, 15 października 2021 r.

Szanowni Państwo, dzisiejsze uroczystości z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, wieńczące zarazem I Pielgrzymkę Ratownictwa Medycznego na Jasną Górę, rozpoczęliście na Placu imienia Władysława Biegańskiego - wybitnego lekarza, naukowca, logika i filozofa medycyny. Przyjmuję, że nieprzypadkowo stał się on niejako zawodowym patronem tego dnia. Jego wciąż aktualne postulaty etyczne do dziś wyznaczają kierunki myślenia, inspirują do działania i kształtują postawy. Stanowią więc niełatwą, ale i cenną lekcję dla nas wszystkich.

Trudno wyobrazić sobie zajęcie bardziej godne niż ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Państwa profesja to coś więcej niż tylko zawód. To powołanie, któremu sprostać mogą tylko jednostki najszlachetniejsze. Nie każdy zdolny jest unieść taką odpowiedzialność, zdobyć się na taki wysiłek. Przez wiele pandemicznych miesięcy dźwigaliście Państwo na swych barkach niewyobrażalny ciężar tak fizyczny, jaki psychiczny. W tym wyjątkowym dniu kieruję do Państwa serdeczne podziękowania.

Pielgrzymka to spotkanie z tym, co od nas większe, spotkanie z samym sobą i spotkanie z innymi. Wszystkim Państwu życzę więc, by Wasze wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium Jasnogórskiego okazało się czasem głębokiej odnowy, źródłem sif i inspiracji pozwalających mierzyć się z codziennością. Mateusz Morawiecki”.

Za życzenie i dobre słowo raz jeszcze dziękujemy.

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Minister zdrowia dyrektorowi WPR w Katowicach

20 września 2022

Od Areospace Industries za istotny wkład...

19 września 2022

I taka statuetka też do nas trafiła

19 września 2022

Od przemyskiego Pogotowia - dziękujemy

19 września 2022

Premier do uczestników XIX Mistrzostw Polski...

19 września 2022

Marszałek Sejmu do uczestników i organizatorów XIX Mistrzostw...

14 września 2022

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022