Start Aktualności Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

PODZIĘKOWANIA DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 16 września 2021

Fot.: Andrzej Bęben

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Katowice” otrzymało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, związanej z obchodami 156-lecia miasta. Władze Katowic wyróżniły w ten sposób ludzi, którzy w momencie zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, ratują ludzkie zdrowie i życie.

Poza Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym tytułem wyróżnione zostały także inne placówki medyczne, działające na terenie Katowic.

Wraz z radnymi chcieliśmy uhonorować tych wszystkich, którzy z bezprzykładnym zaangażowaniem i poświęceniem ratowali nasze zdrowie i życie w dobie pandemii. Zdecydowaliśmy, by to prestiżowe wyróżnienie trafiło w ręce całych katowickich zespołów lekarskich i pielęgniarskich, ratowników medycznych, położnych, diagnostów laboratoryjnych oraz wszystkich pozostałych pracowników sektora medycznego. Oni wszyscy, bez wyjątku okazali się tak ważni dla mieszkańców naszego miasta w dniach największej próby - powiedział prezydent Marcin Krupa.

Ratowanie życia to nasz obowiązek – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor WPR. W najgorszym okresie pandemii jeździliśmy do chorych, nie oglądając się na nikogo. Na szczęście opadły już emocje i strach związany z epidemią, przygotowujemy się na odparcie kolejnej fali. Niemniej wyrazy uznania, które odbieramy, bardzo nas cieszą. Tak uroczyste momenty, jak ten sprawiają, że stajemy do walki z wirusem silniejsi.  

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Minister zdrowia dyrektorowi WPR w Katowicach

20 września 2022

Od Areospace Industries za istotny wkład...

19 września 2022

I taka statuetka też do nas trafiła

19 września 2022

Od przemyskiego Pogotowia - dziękujemy

19 września 2022

Premier do uczestników XIX Mistrzostw Polski...

19 września 2022

Marszałek Sejmu do uczestników i organizatorów XIX Mistrzostw...

14 września 2022

Białostockie Pogotowie dziękuje za....

4 sierpnia 2022