Start Aktualności Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

PODZIĘKOWANIA DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 16 września 2021

Fot.: Andrzej Bęben

Tytuł „Zasłużony dla Miasta Katowice” otrzymało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, związanej z obchodami 156-lecia miasta. Władze Katowic wyróżniły w ten sposób ludzi, którzy w momencie zagrożenia, jakim jest pandemia koronawirusa, ratują ludzkie zdrowie i życie.

Poza Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym tytułem wyróżnione zostały także inne placówki medyczne, działające na terenie Katowic.

Wraz z radnymi chcieliśmy uhonorować tych wszystkich, którzy z bezprzykładnym zaangażowaniem i poświęceniem ratowali nasze zdrowie i życie w dobie pandemii. Zdecydowaliśmy, by to prestiżowe wyróżnienie trafiło w ręce całych katowickich zespołów lekarskich i pielęgniarskich, ratowników medycznych, położnych, diagnostów laboratoryjnych oraz wszystkich pozostałych pracowników sektora medycznego. Oni wszyscy, bez wyjątku okazali się tak ważni dla mieszkańców naszego miasta w dniach największej próby - powiedział prezydent Marcin Krupa.

Ratowanie życia to nasz obowiązek – podkreśla Łukasz Pach, dyrektor WPR. W najgorszym okresie pandemii jeździliśmy do chorych, nie oglądając się na nikogo. Na szczęście opadły już emocje i strach związany z epidemią, przygotowujemy się na odparcie kolejnej fali. Niemniej wyrazy uznania, które odbieramy, bardzo nas cieszą. Tak uroczyste momenty, jak ten sprawiają, że stajemy do walki z wirusem silniejsi.  

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020