Start Aktualności Ratujemy życie – poprzyj nasze projekty!

Ratujemy życie – poprzyj nasze projekty!

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA MEDIÓW | 14 września 2021

Trwa głosowanie na projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Możecie głosować na dwa nasze projekty – zakup motoambulansu oraz szkolenia dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przedszkolach i początkowych klasach szkół podstawowych.

Motoambulansem chcemy jeszcze szybciej dotrzeć do pacjenta. Mamy nadzieję, że poprzecie nasz projekt – tu chodzi o ludzkie życie, a jak wiadomo, w tej sytuacji liczy się każda sekunda. Motoambulanse są popularne w innych regionach Polski. Chcielibyśmy, żeby przyjęły się także u nas.

Zapamiętajcie sobie kod naszego projektu – MBO-0032/P2/21 – Podregion obejmujący powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy.

Kiedy dochodzi do wypadku, okolice zdarzenia od razu się korkują, a służby ratunkowe mają problem z dotarciem na miejsce. Najczęściej dlatego, że kierowcy jeszcze nie mają wprawy w tworzeniu korytarza życia, czasem na taki korytarz po prostu nie ma miejsca. Tymczasem ranni pilnie potrzebują karetki. W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest specjalnie do tego celu przystosowany motocykl z najpotrzebniejszym sprzętem medycznym, którym ratownik medyczny dotrze na miejsce i będzie mógł wdrożyć medyczne czynności ratunkowe, zanim dotrze tam karetka. 

Szacunkowy koszt zakupu takiego motocykla, wyposażenia wraz z utrzymaniem to 181 tys. zł.

Jeśli wygramy, motoambulans będzie jeździł do pacjentów w Katowicach, Mysłowicach oraz Tychach.

 

Drugi projekt to: Dzieci ratują, wszyscy zyskują

Nie od dziś wiadomo, że kiedy trzeba udzielać pierwszej pomocy, dzieci zawstydzają dorosłych. Nie boją się reagować, wiedzą, gdzie trzeba zadzwonić. Ratują swoich bliskich, a nierzadko osoby obce na ulicach. Pomóżcie nam wyedukować najmłodszych. Chcemy zorganizować cykl szkoleń w przedszkolach i początkowych klasach szkół podstawowych. W miarę możliwości, organizujemy takie szkolenia w ramach naszej Szkoły Ratownictwa Medycznego i wierzcie nam – już pięcioletnie dzieci przyswajają wiedzę, jak udzielić pomocy osobie dorosłej.

Kod tego projektu to: MBO-0227/P4/21, a koszt oszacowano na 157 tys. zł

To zadanie o zasięgu podregionalnym, podregion obejmujący powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice.

Głosowanie potrwa do 19 września, ale nie zwlekajcie z tym! Żeby zagłosować, trzeba wejść na stronę bo.slaskie.pl , tam znajdziecie dokładne instrukcje. Każdy zagłosować może tylko raz, ale może przyznać 6 punktów. Po 3 na projektu w puli EKO (ekologiczne) i 3 na projekty w puli REGIO (regionalne). Naszego projektu szukajcie w puli REGIO!

czytaj też:

Wieści

Wielki żal ....

14 września 2021

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020