Start Aktualności Warsztaty: współpraca z GOPR w trudnych warunkach terenowych.

Warsztaty: współpraca z GOPR w trudnych warunkach terenowych.

SR WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY KURS MEDYCZNYCH CZYNNOŚCI RATUNKOWYCH | 29 czerwca 2022

Fot.: Iwona Wronka

Ośrodek Szkolenia Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zaprasza – 5 lipca 2022– do uczestnictwa w seminarium „Transport i ewakuacja w trudnych warunkach terenowych”. Zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych dyżurujących w Zespołach Ratownictwa Medycznego WPR w Katowicach.

Celem kształcenia jest pogłębienie i aktualizacja wiadomości i umiejętności z zakresu transportu i ewakuacji w trudnych warunkach terenowych przy współpracy z ratownikami górskimi Jurajskiej Grupy GOPR.

Na zajęciach będą omawiane tematy jak:
• techniki wykorzystywane w ratownictwie górskim do ewakuacji pacjentów,
• podstawy asekuracji w terenie trudnodostępnym,
• wykorzystanie samochodów terenowych oraz pojazdów ATV w ewakuacji osób poszkodowanych w terenie trudnodostępnym do miejsca przekazania do zespołu ratownictwa medycznego,
• ewakuacja osób poszkodowanych w trudnodostępnym terenie – współpraca ratownika górskiego z ratownikiem medycznym.

UWAGA! 
W trakcie zajęć obowiązuje ubiór zgodny z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego z 30 maja 2018r. oraz obuwie wysokie "za kostkę" ze względu na trudne warunki terenowe. Brak ubioru dyskwalifikuje z udziału w warsztatach.

Koszt uczestnictwa w seminarium:
• dla pracownika WPR Katowice – BEZPŁATNIE,

Miejsce zajęć: Centralna Stacja Grupy Jurajskiej GOPR Podlesice 5, 42-425 Kroczyce. O godz. 8.00 spotkanie uczestników szkolenia pod budynkiem WPR w Katowicach ul. Powstańców 52 a następnie wspólny przejazd samochodami służbowymi na miejsce szkolenia.

Punkty edukacyjne dla ratowników medycznych: 8 pkt. Dla pielęgniarek i lekarzy wystawiamy certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w kursie. Zgłoszenia: wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Seminarium otrzymało zgodę konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej oraz zostało zgłoszone do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych z 13 grudnia 2019 r. (poz. 2464).

A oto podstawowe dane dotyczące seminarium:
• termin: 5 lipca 2022 r.,
• godziny zajęć: 8:00 - 14:30,
• zgłoszenia: wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
• punkty edukacyjne dla ratowników medycznych: 8 punktów,
• maksymalna liczba osób uczestniczących w zajęciach: 15 osób.

Więcej informacji udziela: OŚRODEK SZKOLENIA, ul. Powstańców 52, 40-024 Katowice, telefon: 32 609 31 57, mail: osrodekszkolenia@wpr.pl. Biuro jest czynne w godzinach 7:00-15:00.

czytaj też:
GOPR
lub zmień na
KURS:
GOPR
CZAS TRWANIA KURSU:
2022-07-05
08:00 do 14:30
Kurs się zakończył.
Zapraszamy wkrótce na następny.

Tu przedstawiamy kursy/szkolenia/seminaria lub warsztaty dla osób z wykształceniem medycznym. Zajęcia dotyczą tematyki związanej z medycyną ratunkową  Mają one u uczestniczących pogłębić wiedzę z tej tematyki. Zajęcia z tematyki Medycznych Czynności Ratunkowych prowadzone w Szkole Ratownictwa są adresowane do lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek/pielęgniarzy. Po każdych zajęciach uczestnik otrzymuje certyfikat lub zaświadczenie. Dla ratowników medycznych są przyznawane punkty edukacyjne zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 13 grudnia 2019 r. ws. doskonalenia zawodowego ratowników medycznych.

 

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

WPR w Katowicach „PRZYJACIELEM DZIECI Z CUKRZYCĄ”

18 września 2023

Podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

10 sierpnia 2023

Michałowi Maliszowi dziękuje wieś Stanica

10 sierpnia 2023

Benedyktowi Krzykowskiemu - wdzięczna dyrekcja

17 lipca 2023

Kolejne podziękowanie dla Michała Malisza

17 lipca 2023

Dobre słowo od uczniów...

6 lipca 2023

Pszczyńskim ratownikom...

6 lipca 2023