Start Aktualności Był szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

Był szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym

WPR

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 1 czerwca 2021

Fot.: WPR

Szpital mógł przyjąć maksymalnie 500 pacjentów.

Budowany przez kilkanaście dni ruszył 1 grudnia 2020 r. Działał do 1 czerwca. Przez covidowy szpital tymczasowy przeszło w tym czasie 1316 pacjentów. Zmarło ok. 300. Do 20 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym funkcjonował będzie punkt szczepień.

Ostatnich dwóch pacjentów covidowych przetransportowano nocą 31 maja do szpitala MSWiA w Katowicach. To do tej placówki przypisany był szpital w MCK. Drugi tymczasowy szpital zlokalizowany jest w hangarze na lotnisku w Pyrzowicach. Na razie nie będzie demontowany.

Demontaż szpitala prowadzono sukcesywnie. Przypomnijmy, że był budowany modułowo. Przybywało pacjentów, przybywało modułów. W jednym taki można było pomieścić 20-25 łóżek. Szpital mógł przyjąć maksymalnie 500 pacjentów. Nigdy nie było w nim tylu łóżek. Maksymalnie – 316. To rekord tzw. obłożenia. We wtorek (1 czerwca), gdy mediom udostępniono do „zwiedzania” likwidowany szpital, były w nim dosłownie trzy łóżka. I ogromna, pusta przestrzeń po zdemontowanych modułach. W nocy zdezynfekowano przestrzeń zajmowaną przez tymczasową lecznicę.

Część sprzętu medycznego trafi do szpitala MSWiA. Część zalegnie w magazynach. Zdemontowane zostanie wszystko. Ekipy mają na to czas do 30 czerwca. Tak wynika z umowy z administratorem obiektu.

Do 20 czerwca przy MCK będzie funkcjonował punkt szczepień. Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego informuje, że uruchomione zostają mobilne punkty szczepień.

W środę będzie on do dostępny w Myszkowie, obok budynku starostwa powiatowego, a w piątek – w Wiśle, na tamtejszym Rynku.

 

GALERIA (zdjęć: 10)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020