Start Aktualności Rząd będzie łagodził obostrzenia, nastolatki do szczepienia

Rząd będzie łagodził obostrzenia, nastolatki do szczepienia

WPR

SARS-COV-2/COVID-19 DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 1 czerwca 2021

Fot.: WPR

Bez maseczek w pomieszczeniach zamkniętych?

Wielkości dobowych zakażeń SARS-CoV-2/COVID-19 spadają do wartości sprzed roku. W związku z takim stanem epidemicznym oraz tym, że już podano ponad 20 mln dawek szczepionek przeciwcovidowych, należy spodziewać się kolejnych złagodzeń w politycye przeciwepidemicznej. Zapowiedział to rzecznik rządu Piotr Müller.

Na tę okoliczność w Polskim Radiu 24 rzecznik poinformował, że zmian w katalogu obostrzeń można spodziewać się w ciągu najbliższych kilku dni. „W pierwszej połowie czerwca spodziewam się pierwszego kroku zmniejszającego obostrzenia, w drugiej połowie czerwca – drugiego” - oznajmił (1 czerwca) Piotr Müller.

Rzecznik nie wyjawił czego miałby dotyczyć owe zmiany. „My w tej chwili analizujemy, jakie możliwe są kolejne kroki. Bez wątpienia w samym czerwcu kolejne zostaną podjęte. Myślę, że w ciągu najbliższych kilku dni możemy się spodziewać szczegółowych informacji w tym zakresie”.

Rzecznik rządu po raz kolejne podkreślił wagę szczepień, przypominając, że warunkiem powrotu do stanu sprzed epidemii, jest to, jak szeroka będzie grupa osób, która przyjmie szczepionkę przeciwcovidową.

Piotr Müller przyznał, że osoby przeciwne szczepieniom stanowią „duże wyzwanie”.

We wtorek (1 czerwca) minister zdrowia Adam Niedzielski ma przekazać informacje dotyczące szczepień dzieci w wieku 12-15 lat.

Szczepienia tej grupy wiekowej zarekomendowała w ostatnich dniach maja EMA (Europejska Agencja Leków). Dla dzieci (12-15 lat) przeznaczona jest szczepionka produkcji Pfizer/BioNtech (Comirnaty). Ma być podawana w dwóch dawkach, a odstęp między jedną iniekcją a drugą ma wynosić co najmniej trzy tygodnie.

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020