Start Aktualności Będziemy współpracować z jurajskimi goprowcami

Będziemy współpracować z jurajskimi goprowcami

WPR

DLA RATOWNIKÓW | 7 maja 2021

Fot.: Michał Kucap

Łukasz Pach (dyrektor WPR w Katowicach) i Robert Pilarczyk (naczelnik GJ GOPR)

Podpisaliśmy (7 maja) z Jurajską Grupą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego porozumienie o współpracy dotyczące organizacji szkoleń „w zakresie bezpieczeństwa publicznego, pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz promocja zdrowia w województwie śląskim”.

Chodzi o organizację szkoleń pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego w tym między innymi ćwiczeń, seminariów naukowych, sympozjów, szkoleń i konferencji. A także o wymianę informacji naukowych w zakresie bezpieczeństwa publicznego, pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz tych z zakresu opracowywania i wprowadzania nowych technik szkoleniowych. Porozumienia o współpracy ma przyczynić się do promocji zdrowia „poprzez działania w zakresie ratownictwa medycznego i bezpieczeństwa publicznego”.

Grupa Jurajska GOPR od 20 lat zajmuje się ratownictwem górskim na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Szkolimy się i współpracujemy z innymi służbami, aby robić to jak najlepiej. Niesiemy pomoc w górach, w jaskiniach, skałach, na górskich rzekach, a także w każdym trudno dostępnym terenie. Pomagamy chorym i rannym w wypadkach. Prowadzimy akcje poszukiwawcze osób zaginionych. Usuwamy skutki katastrof i kataklizmów.

Grupa Jurajska GOPR to ponad 100 ratowników górskich oraz około 50 ratowników kandydatów, którzy rocznie wypracowują około 30 000 godzin społecznych, również w dni wolne od pracy i święta. Cykl szkolenia ratownika górskiego w Grupie Jurajskiej trwa minimum 3 lata, podczas których, kandydat musi wykazać się umiejętnościami, wytrwałością oraz dużym zaangażowaniem.

 

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020

Życzenia na DRM od wiceministra zdrowia

15 października 2020