Start Aktualności Dziennikarze i ratownicy medyczni promują pierwszą pomoc

Dziennikarze i ratownicy medyczni promują pierwszą pomoc

WPR

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe

DLA LEKARZY DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 3 sierpnia 2017

Fot.: Andrzej Bęben

Porady ratowników naszego Pogotowia mogą być w życiu jak najbardziej przydatne.

Widzisz, że ktoś potrzebuje pomocy? Reaguj. Nie musisz być lekarzem,by ocalić czyjeś życie, nie musisz być lekarzem. Udowodnią to: Radio Express FM, ratownicy medycznymi Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. A wszystko to w ramach wakacyjnej akcji „Express(owa) pomoc”.

Początek w 4 sierpnia w Mikołowie, na rynku. Od 16.00 do 18.00 każdy będzie mógł spróbować, jak wykonuje się resuscytację krążeniowo-oddechową. Będzie można to ćwiczyć na fantomie do nauki pierwszej pomocy i pod okiem doświadczonych ratowników medycznych.

Ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach poinstruują też, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej. Funkcjonariusze policji przypomną, jak zachować się na miejscu wypadku, pamiętając o swoim bezpieczeństwie.

– Aby do nauki pierwszej pomocy podejść z głową pełną teoretycznej wiedzy, na antenie Radia Express FM w każdy piątek pojawi się garść informacji, których znajomość może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia – informuje Natalia Siuta, dziennikarka Radia Express 92.3 FM.

Między godz. 16.00 a 18.00 dziennikarze Radia będą mieli kilka tzw. wejść antenowych, relacjonujących to, co się dzieje – wraz z informacjami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy (bo tego nigdy dosyć.)

– Poruszymy bardzo rozległą tematykę – od wypadków samochodowych, motocyklowych, na rowerze, po te zwane masowymi – wyjaśnia red. Siuta.

A oto kalendarz akcji „Express(owa) pomoc”:
• 4 sierpnia – Mikołów,
• 11 sierpnia – Rybnik,
• 18 sierpnia – Żory,
• 25 sierpnia – Pszczyna.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach i Radio Express 92.3 FM zapraszają mieszkańców tych miast do aktywnego uczestnictwa w akcji. Może okazać się, że wiedza w niej zdobyta, będzie kiedyś na wagę życia!

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023