Start Aktualności Prezent od naszych ratowników dla młodego bohatera

Prezent od naszych ratowników dla młodego bohatera

WPR

DLA LEKARZY DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 17 lipca 2017

Fot.: ARC

Matka Denisa, za namową i wsparciem dyrekcji WPR w Katowicach, wystąpiła do ministra spraw wewnętrznych i administracji nadanie nagrody „Młody Bohater”

Przez kilka dni mówiono o nim w całej Polsce. Przypomnijmy: 9-letni Denis Pugacz z Rudy Śląskiej dzięki swej rezolutności i opanowaniu prawdopodobnie uratował od śmierci swoją matkę. Kobieta zapadła w śpiączkę cukrzycową. Syn szybko i sprawnie wezwał pomoc...

Postawę chłopca docenili także i ci, których wezwał do matki. 24 lipca 2017 r. Pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej (i przy wsparciu Organizacji Zakładowej NSZZ Solidarność Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach) ufundowali mu całkiem fajny prezent. Jak widać na zdjęciu młodemu bohaterowi prezent przypadł do gustu.

Dodajmy, że matka Denisa, za namową i wsparciem dyrekcji WPR w Katowicach, wystąpiła do ministra spraw wewnętrznych i administracji nadanie nagrody „Młody Bohater”.

Ta nagroda jest przyznawana tym dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.

„Każdy laureat nagrody otrzyma unikatowy numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej MSWiA, gdzie będzie można poznać jego historię” - wyjaśnia na swojej stronie internetowej MSWiA.

Dotychczas nagrodą wyróżniono 64 młodych bohaterów. Mamy nadzieję, że Denis Pugacz będzie sześćdziesiątym piątym.

czytaj też:

Wieści

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023