Start Aktualności Otwarcie miejsca stacjonowania w Świętochłowicach

Otwarcie miejsca stacjonowania w Świętochłowicach

JW

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 30 lipca 2015

Fot.: Jerzy Wiśniewski

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach kończy kolejną ważną inwestycję

W czwartek 30 lipca w Świętochłowicach oddano do użytku nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł. Nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego zlokalizowane jest przy ulicy Szkolnej 26. Poprzednie znajdowało się obok, na posesji przy ul. Szkolnej 24. Budynek nie nadawał się jednak do dalszego użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

Nowe miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Świętochłowicach to jednopiętrowy budynek o powierzchni 196 m2. Przeznaczone jest dla dwóch zespołów ratownictwa medycznego, z możliwością rozszerzenia o kolejny zespół. Ma trzy stanowiska garażowe. Budynek jest klimatyzowany i monitorowany. W systemie zmianowym pracować będą w nim łącznie 24 osoby.

Miejsce stacjonowania podlega organizacyjnie Stacji Pogotowia Ratunkowego w Chorzowie – Obszar Działania Chorzów. - To dla tego obszaru ważna inwestycja. Zespoły ratownictwa medycznego ze Świętochłowic obsługują teren całego 53-tysięcznego miasta, jednego z najgęściej zaludnionych 
w regionie. W nowym budynku poprawią się też warunki i komfort pracy naszych ratowników – mówi Artur Borowicz, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Budowa rozpoczęła się pod koniec lipca 2014 roku, a zakończyła, łącznie z odbiorami, 2 lipca 2015 roku, 2 miesiące przed terminem. Inwestycja została sfinansowana w całości ze środków Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Całkowity koszt, łącznie z zakupem miejskiej działki, wyniósł 2 454 569,63 zł. Projekt opracowany został przez Architektoniczne Biuro Projektów „AB-PROJEKT” w Tychach. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych „Śląsk” w Katowicach.

To kolejna ważna inwestycja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w ostatnim czasie. Wcześniej oddano mi. in. do użytku nowy budynek Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach, miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego w Katowicach – Kostuchnie, gruntownie odremontowano także miejsce stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego oraz dyspozytornię w Katowicach - Szopienicach, a także odremontowano Staję Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele Sejmu z Poseł na Sejm RP Danutą Pietraszewską, administracji rządowej z wicewojewodą śląskim Gabrielą Lenartowicz, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego z wicemarszałkiem Aleksandrą Skowronek i Dyrektorem Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Barbarą Daniel, prezydentem Świętochłowic Dawidem Kostempskim oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Marek Palka oraz liczni zaproszeni goście.

GALERIA (zdjęć: 6)
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Lwowskie pogotowie ratunkowe dyrektorowi WPR w KAtowicach

15 marca 2023

Za wsparcie Ukraińców w walce z rosyjskim agresorem

23 lutego 2023

Przedszkolaki dziękują Michałowi Maliszowi

31 stycznia 2023

Kolejne podziękowania dla Benedykta Krzykowskiego

31 stycznia 2023

Hipokrates 2022 - BRAWO MY!

9 grudnia 2022

Marszałek śląski z okazji otwarcia MS w Łanach

2 grudnia 2022

Podziękowania za szkolenie z pierwszej pomocy

9 listopada 2022