Start Aktualności „WPROWADZENIE DO PIERWSZEJ POMOCY” - odcinek pierwszy

„WPROWADZENIE DO PIERWSZEJ POMOCY” - odcinek pierwszy

SR WPR

PIERWSZA POMOC | 7 lipca 2020

Fot.: WPR

Kurs pierwszej pomocy – filmowy instruktaż Szkoły Ratownictwa. Oczywiście Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Przedstawiamy Państwu filmiki, w których nasi instruktorzy pokazują, jak w różnych sytuacjach udzielić pierwszej pomocy - „Zasady udzielania pierwszej pomocy”. Teraz odcinek nr 1: „WPROWADZENIE DO PIERWSZEJ POMOCY”. Zapraszamy.

Dzięki pomocy władz Gliwic i zarządzających Areną GLIWICE (za)prezentujemy Państwu osiem filmików. Trwają one od 4 do 20 minut. Najdłuższy poświęcony jest pierwszej pomocy w stanach nagłych. Prace nad filmami przebiegły w błyskawicznym tempie. Z początkiem czerwca kilkuosobowa ekipa realizatorska nakręciła filmowe instruktaże prezentowane przez trzech ratowników Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

– Potem, już „na” Powstańców 52 Katarzyna Konstańczyk, ze Szkoły Ratownictwa, zajęła się montażem filmowej surówki, czego efekty sami możecie zobaczyć. W jakości full HD. Nie kręciliśmy w 4K, bo taki filmik zajmuje na serwerze znacznie więcej miejsca niż w wersji 1080p. Mamy zamiar, na razie to jeszcze nic pewnego, by w tym roku nagrać filmy instruktażowe dotyczące kwalifikowanej pierwszej pomocy. Możliwe jest też, że przygotujemy instruktaż filmowy dotyczący postępowania z ofiarami wypadków, które doznały w nich różnych urazów – informuje Michał Kucap, kierownik Szkoły Ratownictwa, „aktor edukacyjny”  i „producent” serii „Wprowadzenie do pierwszej pomocy”.

Filmy z całej serii można pobierać i upowszechniać, jak tylko się da i gdzie tylko się da.

Poniżej polecany film. Dwa razy, jakaś pomyłka? Nie. Pierwszy (WIDEO WPR) to plik o większym bitrate niż oferowany przy YouTube. Ten plik łatwo pobrać przez „zapisz film wideo jako”.

W drugim oknie filmik osadzony jest w YouTube. Ma mniejszy bitrate, za to łatwiej go oglądać na smartfonie. Jest lżejszy od umieszczonego na naszym serwerze, a przez to jego obejrzenie nie pobiera tylu danych, ile potrzeba byłoby na obejrzenie filmiku w oknie WIDEO WPR.

 

A oto lista odcinków WIDEO-KURSU PIERWSZEJ POMOCY:
• „WPROWADZENIE DO PIERWSZEJ POMOCY” - ODCINEK PIERWSZY.
• „DOBRY RATOWNIK TO ŻYWY RATOWNIK” - ODCINEK DRUGI.
• „NIEPRZYTOMNY NIE ZNACZY MARTWY LUB PIJANY” - ODCINEK TRZECI.
• „RESUSCYTACJA KRĄŻENIOWA Z METODĄ USTA-USTA U DOROSŁYCH” - ODCINEK CZWARTY.
• „RESUSCYTACJA Z UŻYCIEM DEFIBRYLATORA AED” - ODCINEK PIĄTY.
• „STANY ZAGROŻENIA ŻYCIA” - ODCINEK SZÓSTY.
• „ZADŁAWIENIA” - ODCINEK SIÓDMY.
• „RESUSCYTACJA DZIECI” - ODCINEK ÓSMY (ostatni).

 

 

 

WIDEO WPR
czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Uczniowie ratownikowi

29 maja 2023

Dzieci dziękują ratownikom...

29 maja 2023

Przedszkolaki dziękują katowickim ratownikom

19 maja 2023

Od KW PSP w Katowicach

19 maja 2023

Wszystkiego dobrego w zdrowiu w dniu Waszego święta!

12 maja 2023

Dyrekcja i uczniowie dziękują...

12 maja 2023

Za przeprowadzenie szkolenia...

12 maja 2023