Start Aktualności 695 997 997 - numer ratunkowy dla niedosłyszących i głuchoniemych

695 997 997 - numer ratunkowy dla niedosłyszących i głuchoniemych

WPR

DLA PACJENTÓW | 17 marca 2020

Fot.: Śląska Policja

Żartownisiów z reguły policja namierza

A także dla innych osób, którym niepełnosprawność utrudnia werbalny kontakt z policją – przypomina KWP. Ten numer funkcjonuje już od kilku lat. Osoby niepełnosprawne mogą informować SMS-em policję o tym, że potrzebują pomocy. Z uwagi na istniejącą sytuację policja przypomina o istnieniu takiego numeru.

Osoba z wymienionej wyżej grupy docelowej i potrzebująca w swoim miejscu zamieszkania pomocy policji, wysyła wiadomość tekstową z prośbą o pomoc. SMS odczytywany jest przez oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

– Wysyłając taki SMS, należy z grubsza napisać, jak pomoc jest potrzebna, a przede wszystkim podać adres zamieszkania. Gdy dyżurny oficer KWP dostanie taką wiadomość, to przekazuje jej treść do właściwej terytorialnie komendy i tamtejsi funkcjonariusze przejmują sprawę. Jeśli zachodzi taka konieczność, do dyżurny powiadamia inne służby ratunkowe – wyjaśnia asp.  sztab. Adam Jachmiczak z biura prasowego śląskiej policji.

Mundurowi z góry, i za naszym pośrednictwem, zwraca się do tych, którzy chcieliby sobie z tej formy komunikacji uczynić pole do „żartów”, że autorzy takich „dowcipów” lub fałszywych alarmów będą namierzeni i poniosą odpowiedzialność karną. Niech wiedzą, że nie ma czegoś takiego dla policja jak numer zastrzeżony. Po paru godzinach, albo i wcześniej, jego „dowcipkujący” właściciel może spodziewać się spotkania z policją. A później z sądem.

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Honorowy tytuł za zasługi w walce z pandemią

16 września 2021

Podziękowania dla ZRM S04 24 :-)

3 grudnia 2020

POBIERZ poradnik ćwiczeń dla pocovidowców i WYDRUKUJ

10 listopada 2020

Od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach

3 listopada 2020

Z okazji DRM od Komendy Wojewódzkiej Policji

16 października 2020

Strażacy ratownikom z okazji DRM

15 października 2020

Prezydent Katowic z życzeniami dla ratowników

15 października 2020