Start Aktualności Ratownik czasem bywa akuszerem - akcja na autostradzie

Ratownik czasem bywa akuszerem - akcja na autostradzie

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 listopada 2019

Nasz ratownik Michał Słomian, wspomagany przez dyspozytora Katarzynę Gabor, zaliczył udanie nietuzinkową interwencję. Odebrał poród. Do rozwiązania doszło w karetce, na poboczu mysłowickiego odcinka autostrady A4.

Tej podróży 21-latka nie zapomni do końca życia. Czy operator odcinka autostrady Mysłowice-Kraków, Stalexport, sprezentuje dziecku i jego matce dożywotni karnet na przejazdy? Najważniejsze, że poród obył się bez komplikacji. Kobieta rodziła w niezwykłej scenerii i miejscu na mysłowickim odcinku autostrady A4 w poniedziałek (18 listopada) – poformował na Facebooku mysłowicki radny Adrian PANASIUK.

„Samochód osobowy zjechał na pobocze. Jak się okazało w środku była kobieta, która zaczęła rodzić. Na miejsce zdarzenia wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, Straż Pożarną i Policję. Początkowo do rodzącej kobiety zadysponowano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale śmigłowiec został zawrócony” – napisał mysłowicki radny.

 – Nie było takiej potrzeby, bo poród przyjął w karetce ratownik z S03 08 z Lędzin, Michał Słomian. Wspomagała go fachowym instruktażem dyspozytor medyczny Katarzyna Gabor. Wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji. Matka i córka czują się dobrze – informuje lek. med. Wojciech Brachaczek, koordynator medyczny Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

 – Drugim członkiem zespołu był ratownik medyczny Mateusz Goj – uzupełnia (19 listopada) informacje z poniedziałku jedna z ratowniczek medycznych.

Ostatni taki przypadek, że autostrada „robiła” za oddział położniczy przytrafił się przed dwoma laty. Do rozwiązania doszło w samochodzie na pasie awaryjnym, między punktem poboru opłat w Mysłowicach a węzłem Brzęczkowice. W charakterze akuszera wystąpił tata. Na koniec dodajmy, że 21-latka miała planowo rodzić... w poniedziałek!

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019