Start Aktualności Ratownik czasem bywa akuszerem - akcja na autostradzie

Ratownik czasem bywa akuszerem - akcja na autostradzie

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 18 listopada 2019

Nasz ratownik Michał Słomian, wspomagany przez dyspozytora Katarzynę Gabor, zaliczył udanie nietuzinkową interwencję. Odebrał poród. Do rozwiązania doszło w karetce, na poboczu mysłowickiego odcinka autostrady A4.

Tej podróży 21-latka nie zapomni do końca życia. Czy operator odcinka autostrady Mysłowice-Kraków, Stalexport, sprezentuje dziecku i jego matce dożywotni karnet na przejazdy? Najważniejsze, że poród obył się bez komplikacji. Kobieta rodziła w niezwykłej scenerii i miejscu na mysłowickim odcinku autostrady A4 w poniedziałek (18 listopada) – poformował na Facebooku mysłowicki radny Adrian PANASIUK.

„Samochód osobowy zjechał na pobocze. Jak się okazało w środku była kobieta, która zaczęła rodzić. Na miejsce zdarzenia wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, Straż Pożarną i Policję. Początkowo do rodzącej kobiety zadysponowano także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale śmigłowiec został zawrócony” – napisał mysłowicki radny.

 – Nie było takiej potrzeby, bo poród przyjął w karetce ratownik z S03 08 z Lędzin, Michał Słomian. Wspomagała go fachowym instruktażem dyspozytor medyczny Katarzyna Gabor. Wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji. Matka i córka czują się dobrze – informuje lek. med. Wojciech Brachaczek, koordynator medyczny Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

 – Drugim członkiem zespołu był ratownik medyczny Mateusz Goj – uzupełnia (19 listopada) informacje z poniedziałku jedna z ratowniczek medycznych.

Ostatni taki przypadek, że autostrada „robiła” za oddział położniczy przytrafił się przed dwoma laty. Do rozwiązania doszło w samochodzie na pasie awaryjnym, między punktem poboru opłat w Mysłowicach a węzłem Brzęczkowice. W charakterze akuszera wystąpił tata. Na koniec dodajmy, że 21-latka miała planowo rodzić... w poniedziałek!

 

czytaj też:

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dla dyrektora WPR gratulacje od dyrekcji Szpitala MSWiA

8 września 2020

Gratulacje dla dyrektora WPR z Włoszczowej

8 września 2020

Podziękowania od Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety. Dziękujemy.

14 lipca 2020

Dostaliśmy taki list od śląskich strażaków

11 maja 2020

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019