Start Aktualności NA RATUNEK - jesienna konferencja naukowo-szkoleniowa

NA RATUNEK - jesienna konferencja naukowo-szkoleniowa

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 20 sierpnia 2019

W imieniu komitetu naukowego dr hab. Mariusz Siemiński (Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej) z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza do Władysławowa (25-26 października 2019 r.) „wszystkich zaangażowanych w opiekę nad pacjentami w stanie bezpośredniego zagrożenia życia zarówno w warunkach przedszpitalnych jak i w szpitalnych oddziałach ratunkowych”.

Organizatorzy konferencji przypominają, że oddziały ratunkowe w Polsce zaopatrują rocznie ponad 4 miliony pacjentów zgłaszających się z objawami ze strony różnych układów i narządów. Na barkach dyżurujących w SOR-ach często spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie pełnej diagnostyki i inicjację przewlekłego leczenia. Dlatego w programie konferencji proponują bloki tematyczne związane z poszczególnymi dziedzinami medycyny:
• pulmonologią,
• kardiologią,
• neurologią,
• traumatologią i
• intensywną terapią.

Oddzielny blok wykładów poświęcamy będzie także leczeniu bólu. W programie ujęte zostały także wybrane zagadnienia prawne.

„Program konferencji jest także wzbogacony propozycją warsztatów tematycznych, odbywających się w czwartek 24.10.2019, dotyczących między innymi doraźnego leczenia zawrotów głowy, organizowania procesu triage’u, interpretowania EKG czy wykonywania fast USG.

Do czynnego udziału zapraszamy również rezydentów medycyny ratunkowej – im będzie poświęcona sobotnia Sesja Młodych, podczas której będą mogli zaprezentować opisy własnych przypadków bądź wyniki swoich badań naukowych.

Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do poszerzenia wiedzy i integracji środowiska wszystkich zaangażowanych w medycynę ratunkową.”

 

Więcej o konferencji można dowiedzieć się z tej strony.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019