Start Aktualności NA RATUNEK - jesienna konferencja naukowo-szkoleniowa

NA RATUNEK - jesienna konferencja naukowo-szkoleniowa

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 20 sierpnia 2019

W imieniu komitetu naukowego dr hab. Mariusz Siemiński (Katedra i Klinika Medycyny Ratunkowej) z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza do Władysławowa (25-26 października 2019 r.) „wszystkich zaangażowanych w opiekę nad pacjentami w stanie bezpośredniego zagrożenia życia zarówno w warunkach przedszpitalnych jak i w szpitalnych oddziałach ratunkowych”.

Organizatorzy konferencji przypominają, że oddziały ratunkowe w Polsce zaopatrują rocznie ponad 4 miliony pacjentów zgłaszających się z objawami ze strony różnych układów i narządów. Na barkach dyżurujących w SOR-ach często spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie pełnej diagnostyki i inicjację przewlekłego leczenia. Dlatego w programie konferencji proponują bloki tematyczne związane z poszczególnymi dziedzinami medycyny:
• pulmonologią,
• kardiologią,
• neurologią,
• traumatologią i
• intensywną terapią.

Oddzielny blok wykładów poświęcamy będzie także leczeniu bólu. W programie ujęte zostały także wybrane zagadnienia prawne.

„Program konferencji jest także wzbogacony propozycją warsztatów tematycznych, odbywających się w czwartek 24.10.2019, dotyczących między innymi doraźnego leczenia zawrotów głowy, organizowania procesu triage’u, interpretowania EKG czy wykonywania fast USG.

Do czynnego udziału zapraszamy również rezydentów medycyny ratunkowej – im będzie poświęcona sobotnia Sesja Młodych, podczas której będą mogli zaprezentować opisy własnych przypadków bądź wyniki swoich badań naukowych.

Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do poszerzenia wiedzy i integracji środowiska wszystkich zaangażowanych w medycynę ratunkową.”

 

Więcej o konferencji można dowiedzieć się z tej strony.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019