Start Aktualności WIERNI POLSCE, defilada jakiej w Katowicach dotąd nie było

WIERNI POLSCE, defilada jakiej w Katowicach dotąd nie było

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 13 sierpnia 2019

Jakby ktoś nie wiedział, a chyba nie ma takich osób, 15 sierpnia 2019 r. po ulicach Katowic przemaszeruje ponad 2,6 tys. żołnierzy, przejedzie ciężki sprzęt, a nad wszystkim przeleci kilkadziesiąt tzw. statków powietrznych z myśliwcami F-16 na czele. To obchody Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. WPR w Katowicach jest odpowiedzialne za zabezpieczenie medyczne dla cywilnych uczestników defilady „Wierni Polsce”.

O godz 13:40 prezydent RP Andrzej Duda przyjmie defiladę „Wierni Polsce”.Tak wielkiego wydarzenia nie da się przeprowadzić bez zmiany organizacji ruchu w mieście; czytaj: wyłączenia z niego pewnych ulic. Już 14 sierpnia 2019 r. od 20:00 do 15 sierpnia 2019 r. do ok. 18:00 zostaną całkowicie wyłączone z ruchu następujące ulice:
• DK79 ul. Bagienna do skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła z ul. Murckowską,
• DK79 od skrzyżowania z ul. Lwowską, Bagienna, Roździeńskiego, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka, Korfantego do Placu Alfreda;
• ul. Chorzowska od skrzyżowania ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka;
• Strefa Kultury (do 21:00),
• skrzyżowanie ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką (ręczna regulacja ruchem, całkowite zamknięcie w dniu 15 sierpnia br. od ok. godziny 01:00),
• tunel pod Rondem (ruch będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, natomiast 15 sierpnia o 08:00 tunel zostanie zamknięty).

Organizatorzy zachęcają do korzystania z transportu publicznego. Przypomnijmy, że 15 sierpnia pociągi Kolei Śląskiej wożą za darmo. Uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie autobusowe oznaczone symbolem S1 (Katowice Szkolna – Dąbrówka Mała Nowosam) i S2 (Dąb Silesia City Center – Katowice Chorzowska – Katowice Plac Wolności).

Ratownicy medyczni oraz lekarze z WPR w Katowicach będą czuwać nad bezpieczeństwem obserwatorów defilady nie tylko w ambulansach gotowych do akcji. Po tzw. rejonie krążyć będą piesze patrole. Będzie też stacjonarny punkt ambulatoryjny. Miejmy nadzieję, że nie będą nikomu musieli pomagać i widzowie wrócą do domów w takim stanie zdrowia, w jakim wstawią się w miejscu wojskowej parady.

 

 

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019