Start Aktualności Zapraszamy na defiladę, WPR będzie czuwało

Zapraszamy na defiladę, WPR będzie czuwało

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 11 lipca 2019

Fot.: WPR

Będzie można z bliska obejrzeć i wejść do wojskowych pojazdów - zachęcał minister Błaszczak

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach będzie „zabezpieczało” medycznie wielką defiladę w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Zapraszamy 15 sierpnia do Katowic – zgodnie głosili wobec ministra obrony narodowej wojewoda śląski i marszałek śląski. – Będzie bezpiecznie, bardzo bezpiecznie.

To będzie wielka, masowa impreza. Po raz pierwszy w historii obchodów Święta Wojska Polskiego defilada nie przejdzie ulicami Warszawy. Podkreślił to (11 lipca) przed Pomnikiem Powstańców minister Mariusz Błaszczak.

Defilada „Wierni Polsce” (nazwa nawiązuje do Powstań Śląskich) rozpocznie się o 14:00 na ul. Bagiennej. Przejdzie al. Walentego Roździeńskiego, od wiaduktu na ul. Lwowskiej, przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją Wojciecha Korfantego, by rozformować się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej. Na tej trasie WPR w Katowicach będzie miało stacjonarne punkty pomocy, patrole piesze ratowników medycznych i oczywiście zespoły wyjazdowe.

 A w samej defiladzie, jak zapowiedział minister Błaszczak, uczestniczyć będzie 2,6 tys. żołnierzy, reprezentantów wszystkich formacji Wojska Polskiego 185 czołgów, wozów bojowych piechoty i podobnego sprzętu gąsienicowo-kołowego, a nad Katowicami i szlakiem defilady przeleci 60 różnych statków powietrznych. W defiladzie przemaszerują także pododdziały armii USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i USA.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019