Start Aktualności Zapraszamy na defiladę, WPR będzie czuwało

Zapraszamy na defiladę, WPR będzie czuwało

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 11 lipca 2019

Fot.: WPR

Będzie można z bliska obejrzeć i wejść do wojskowych pojazdów - zachęcał minister Błaszczak

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach będzie „zabezpieczało” medycznie wielką defiladę w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Zapraszamy 15 sierpnia do Katowic – zgodnie głosili wobec ministra obrony narodowej wojewoda śląski i marszałek śląski. – Będzie bezpiecznie, bardzo bezpiecznie.

To będzie wielka, masowa impreza. Po raz pierwszy w historii obchodów Święta Wojska Polskiego defilada nie przejdzie ulicami Warszawy. Podkreślił to (11 lipca) przed Pomnikiem Powstańców minister Mariusz Błaszczak.

Defilada „Wierni Polsce” (nazwa nawiązuje do Powstań Śląskich) rozpocznie się o 14:00 na ul. Bagiennej. Przejdzie al. Walentego Roździeńskiego, od wiaduktu na ul. Lwowskiej, przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją Wojciecha Korfantego, by rozformować się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej. Na tej trasie WPR w Katowicach będzie miało stacjonarne punkty pomocy, patrole piesze ratowników medycznych i oczywiście zespoły wyjazdowe.

 A w samej defiladzie, jak zapowiedział minister Błaszczak, uczestniczyć będzie 2,6 tys. żołnierzy, reprezentantów wszystkich formacji Wojska Polskiego 185 czołgów, wozów bojowych piechoty i podobnego sprzętu gąsienicowo-kołowego, a nad Katowicami i szlakiem defilady przeleci 60 różnych statków powietrznych. W defiladzie przemaszerują także pododdziały armii USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i USA.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019