Start Aktualności Świętowali funkcjonariusze prewencji i kontrterroryści

Świętowali funkcjonariusze prewencji i kontrterroryści

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 10 lipca 2019

Fot.: WPR

W śląskim garnizonie policji wojewódzkie obchody Święta Policji zaplanowano na 21 lipca

O obu policyjnych formacjach słyszy się wtedy, gdy w grę wchodzi np. zabezpieczenie imprez masowych, ważnych wydarzeń politycznych lub, oby jak najrzadziej, gdy dochodzi na nich do naruszenia porządku. Kontrterroryści, to tacy policyjni specjalisi szkoleni do wykonywania najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych zadań. Do takich, w których Oddział Prewencji Policji może sobie nie poradzić.

I jedni i drudzy stanęli w środę (10 lipca) do apelu na placach w jednostce Oddziału Prewencji Policji, w Katowicach przy ul. Koszarowej. Prewencja w galowych, stalowych mundurach. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystyczny Policji, podległego komendantowi wojewódzkiemu policji, w mundurach również paradnych, kamuflażowych. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach od lat współpracuje ze śląską policją, w tym również z prewencją i specjalsami. Tym bardziej było miło nam przyjąć zaproszenie i być świadkiem uroczystego apelu z okazji Święta Policji.

Na placu apelowym, rzecz jasna, nie stanęli wszyscy funkcjonariusze OPP i SPKP. Służba nie drużba i ktoś musi czuwać, by ktoś nie musiał. A „wolne” mieli wszyscy ci, którzy w środę zostali wyróżnieni przez szefa MSWiA odznaczeniami złotymi, srebrnymi i brązowymi „Zasłużony Policjant”. Już nazwa tej odznaki wskazuje, komu się ją daje. I jak to bywa w służbach mundurowych dzień, w którym świętują, jest najlepszą okazją do wręczenia nominacji na wyższe stopnie.

W śląskim garnizonie policji wojewódzkie obchody Święta Policji zaplanowano na 21 lipca. W środę (10 lipca) świętowali funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i katowicki Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. A od środy „więcej na pagonach” ma 230 policjantów służących w OPP (od 59 awansów na st. posterunkowego po 1 awans na podinspektora) oraz 19 członków SPKP ( od st. sierżanta po aspiranta sztab.). Przyłączamy się do życzeń komendanta wojewódzkiego, który powiedział do uczestników świątecznego apelu, by idąc do pracy, zawsze z niej wracali cali i zdrowi. Dziękujemy za dotychczasową współpracę i nie mamy wątpliwości co do tego, że będzie ona nadal kontynuowana.

 

GALERIA (zdjęć: 6)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019