Start Aktualności Będą kontrole we wszystkich SOR w Śląskiem

Będą kontrole we wszystkich SOR w Śląskiem

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 28 marca 2019

Fot.: WPR

Na izbie przyjęć świadczenia opieki zdrowotnej udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego...

Po bulwersujących opinię publiczną zdarzeniach zaistniałych w kilku SOR-ach województwa śląskiego wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się do wojewody śląskiego o przeprowadzenie kontroli we wszystkich szpitalnych oddziałach ratunkowych w województwie.

„W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami medialnymi dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych znajdujących się na obszarze województwa śląskiego, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w ramach zadań realizowanych w zakresie nadzoru nad systemem ratownictwa medycznego zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim” - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Aktualnie Śląski Oddział Wojewódzki NFZ kontroluje SOR-y i izby przyjęć w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Kontrolerzy wzięli pod lupę organizację organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność. Sprawdza się także, czy na SOR-ach/izbach przyjęć zatrudniona jest przewidziana kontraktem z NFZ liczba lekarzy i pielęgniarek, czy i jak jest prowadzona dokumentacja medyczna i jaki jest czas pracy personelu medycznego. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej.

Rzecznik prasowy wojewody śląskiegoi Alina Kucharzewska poinfromowała media (28 marca), że w przyszłym tygodniu rozpoczną się kontrole wojewody śląskiego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego i Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Rzecznik zapowiedziała, że kontrole będą bardzo dokładne i wezmą w nich udział konsultanci wojewódzcy.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019