Start Aktualności Będą kontrole we wszystkich SOR w Śląskiem

Będą kontrole we wszystkich SOR w Śląskiem

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 28 marca 2019

Fot.: WPR

Na izbie przyjęć świadczenia opieki zdrowotnej udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego...

Po bulwersujących opinię publiczną zdarzeniach zaistniałych w kilku SOR-ach województwa śląskiego wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się do wojewody śląskiego o przeprowadzenie kontroli we wszystkich szpitalnych oddziałach ratunkowych w województwie.

„W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami medialnymi dotyczącymi nieprawidłowości w funkcjonowaniu szpitalnych oddziałów ratunkowych znajdujących się na obszarze województwa śląskiego, wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko w ramach zadań realizowanych w zakresie nadzoru nad systemem ratownictwa medycznego zwróciła się do Wojewody Śląskiego o przeprowadzenie kontroli szpitalnych oddziałów ratunkowych w województwie śląskim” - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Aktualnie Śląski Oddział Wojewódzki NFZ kontroluje SOR-y i izby przyjęć w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu, Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Kontrolerzy wzięli pod lupę organizację organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność. Sprawdza się także, czy na SOR-ach/izbach przyjęć zatrudniona jest przewidziana kontraktem z NFZ liczba lekarzy i pielęgniarek, czy i jak jest prowadzona dokumentacja medyczna i jaki jest czas pracy personelu medycznego. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej.

Rzecznik prasowy wojewody śląskiegoi Alina Kucharzewska poinfromowała media (28 marca), że w przyszłym tygodniu rozpoczną się kontrole wojewody śląskiego Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego i Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Rzecznik zapowiedziała, że kontrole będą bardzo dokładne i wezmą w nich udział konsultanci wojewódzcy.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019