Start Aktualności Ministerstwo Zdrowia zachęca do zakładania PROFILI ZAUFANYCH

Ministerstwo Zdrowia zachęca do zakładania PROFILI ZAUFANYCH

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 14 lutego 2019

Logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

Załóż Profil Zaufany. Już dziś załatwiaj sprawy urzędowe i korzystaj z Internetowego Konta Pacjenta! Dzięki Profilowi Zaufanemu sprawy urzędowe możesz załatwić przez internet. Jedną z najbardziej popularnych e-usług jest możliwość wysłania pism ogólnych do urzędu. A od niedawna obywatele posiadający Profil Zaufany mogą również korzystać z Internetowego Konta Pacjenta – czytamy na stronie internetowej resortu.

– Ostatnie lata to dynamiczny rozwój usług e-administracji publicznej. Polacy przekonali się, że cyfryzacja ułatwia życie, a sprawy urzędowe można załatwiać z domu, bez wizyt w urzędach – podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Miarą satysfakcji jest sukcesywnie wzrastająca liczba wykorzystywanych e-usług. Tworzymy je zgodnie z potrzebami obywateli, w tym osób z niepełnosprawnościami.

– Internetowe Konto Pacjenta to wygoda dla pacjenta, ale też cenne źródło informacji dla lekarza. Każdego dnia do platformy e-zdrowia trafia informacja o 2 milionach wydanych leków, do której dostęp możliwy jest właśnie przez IKP lub aplikację gabinetową – podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.


Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe online bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu m.in.: złożysz wniosek o wydanie dowodu osobistego, zarejestrujesz on-line narodziny dziecka, sprawdzisz swój e-PIT, sprawdzisz swoje punkty karne, sprawdzisz, czy auto, które chcesz sprowadzić z zagranicy nie było złomowane (Historia Pojazdu), złożysz i sprawdzisz dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US, złożysz wniosek o rejestrację działalności gospodarczej, zgłosisz utratę dowodu osobistego, wystąpisz o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskasz odpis aktu stanu cywilnego.

Jak założyć Profil Zaufany? Można to uczynić na dwa proste sposoby:
• za pośrednictwem bankowości elektronicznej
lub
• na stronie pz.gov.pl a następnie potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym.

 Profil Zaufany umożliwia również korzystanie z Internetowego Konta Pacjenta. IKP to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych. W jednym miejscu znajdziesz:
• informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich,
• informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta to szereg nowych możliwości:
• otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
• otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość,
• upoważnienie innej osoby do dostępu do Twoich danych medycznych lub informacji o stanie Twojego zdrowia.

 – A już wkrótce w łatwy sposób sprawdzisz i pobierzesz swoją pełną dokumentację medyczną. Każdy z nas może założyć Internetowe Konto Pacjenta na portalu pacjent.gov.pl – do czego wszystkich Państwa zachęcam. Założenie IKP trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. – zachęca wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 

Wszystko o Internetowym Koncie Pacjenta.

 Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019