Start Aktualności Ministerstwo Zdrowia zachęca do zakładania PROFILI ZAUFANYCH

Ministerstwo Zdrowia zachęca do zakładania PROFILI ZAUFANYCH

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 14 lutego 2019

Logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo Twoich danych.

Załóż Profil Zaufany. Już dziś załatwiaj sprawy urzędowe i korzystaj z Internetowego Konta Pacjenta! Dzięki Profilowi Zaufanemu sprawy urzędowe możesz załatwić przez internet. Jedną z najbardziej popularnych e-usług jest możliwość wysłania pism ogólnych do urzędu. A od niedawna obywatele posiadający Profil Zaufany mogą również korzystać z Internetowego Konta Pacjenta – czytamy na stronie internetowej resortu.

– Ostatnie lata to dynamiczny rozwój usług e-administracji publicznej. Polacy przekonali się, że cyfryzacja ułatwia życie, a sprawy urzędowe można załatwiać z domu, bez wizyt w urzędach – podkreśla minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Miarą satysfakcji jest sukcesywnie wzrastająca liczba wykorzystywanych e-usług. Tworzymy je zgodnie z potrzebami obywateli, w tym osób z niepełnosprawnościami.

– Internetowe Konto Pacjenta to wygoda dla pacjenta, ale też cenne źródło informacji dla lekarza. Każdego dnia do platformy e-zdrowia trafia informacja o 2 milionach wydanych leków, do której dostęp możliwy jest właśnie przez IKP lub aplikację gabinetową – podkreśla wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.


Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu załatwisz sprawy urzędowe online bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu m.in.: złożysz wniosek o wydanie dowodu osobistego, zarejestrujesz on-line narodziny dziecka, sprawdzisz swój e-PIT, sprawdzisz swoje punkty karne, sprawdzisz, czy auto, które chcesz sprowadzić z zagranicy nie było złomowane (Historia Pojazdu), złożysz i sprawdzisz dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US, złożysz wniosek o rejestrację działalności gospodarczej, zgłosisz utratę dowodu osobistego, wystąpisz o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskasz odpis aktu stanu cywilnego.

Jak założyć Profil Zaufany? Można to uczynić na dwa proste sposoby:
• za pośrednictwem bankowości elektronicznej
lub
• na stronie pz.gov.pl a następnie potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym.

 Profil Zaufany umożliwia również korzystanie z Internetowego Konta Pacjenta. IKP to internetowa aplikacja, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnajdziesz informacje o swoich danych medycznych. W jednym miejscu znajdziesz:
• informacje o receptach i skierowaniach wystawionych dla Twoich bliskich,
• informacje o wysokości kwot podlegających refundacji dla poszczególnych produktów leczniczych oraz udzielonych Ci świadczeń w ramach NFZ.

Internetowe Konto Pacjenta to szereg nowych możliwości:
• otrzymanie recept niezbędnych do kontynuacji swojego leczenia bez konieczności wizyty u lekarza,
• otrzymanie recept od pielęgniarki lub położnej zarówno po osobistym badaniu jak i po konsultacji telemedycznej, na odległość,
• upoważnienie innej osoby do dostępu do Twoich danych medycznych lub informacji o stanie Twojego zdrowia.

 – A już wkrótce w łatwy sposób sprawdzisz i pobierzesz swoją pełną dokumentację medyczną. Każdy z nas może założyć Internetowe Konto Pacjenta na portalu pacjent.gov.pl – do czego wszystkich Państwa zachęcam. Założenie IKP trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. – zachęca wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

 

Wszystko o Internetowym Koncie Pacjenta.

 Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019