Start Aktualności Przyjechali do Bielska-Białej, do Kielc wrócili z złotem

Przyjechali do Bielska-Białej, do Kielc wrócili z złotem

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 1 lutego 2019

Fot.: Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Gratulacje dla zwycięzców!

Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Medycznego wygrało XIV Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Bielsku Białej. Nasze ekipy uplasowały się na 12. i 15. miejscu. W zawodach startowały 33 zespoły ratownictwa medycznego.

Drużyna z Kielc zebrała 249,8 pkt. Na drugim miejscu znaleźli się ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie (245,6 pkt.). Trzecie miejsce zajął zespół również z tarnowskiego pogotowia (242 pkt.). Nasi sklasyfikowani zostali na 12. miejscu (216,1 pkt.) i 15. miejscu (208 pkt.) Ostatnie miejsce przypadło ekipie z Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu (12,8 pkt.). Gospodarze uczestniczyli w zawodach poza klasyfikacją. Zdobyli w konkursowych zadaniach 239,5 pkt. Gdyby startowali, to z takim dorobkiem punktowym zajęliby 7. miejsce.

Każde zadania konkursowe wymagało od uczestników Mistrzostw poświęcenia, wiedzy, czasem potrzebny był tzw. łut szczęścia. Scenariusz jednego z zadań był, z wiadomych przyczyn, bardzo na czasie. Na dworcu PKP zaatakował nożownik. Policjant postrzelił bandytę. Cztery osoby wymagały pomocy medycznej. Jedna odniosła poważne obrażenia, które w sposób bezpośredni zagrażają życiu. Stres, zamieszanie i roszczeniowa pacjentka.

 Inne zadanie, nocne, zasadzało się na udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym w zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Chodziło o dwie osoby dorosłe i noworodka. Pasażer siedzący z przodu nie miał zapiętych pasów i stracił przytomność. Sprawczyni wypadku była pijana i uciekła przed przyjazdem policji. Zespół sędziowski oceniał pracę i zachowanie ratowników medycznych, którzy musieli min. współpracować ze strażakami...

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019