Start Aktualności GCZD ma problem z... fotelami od Wielkiej Orkiestry

GCZD ma problem z... fotelami od Wielkiej Orkiestry

DLA PACJENTÓW | 29 stycznia 2019

Fot.: WOŚP/Facebook

Czasem od przybytku głowa może boleć...

Dyrekcji Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach rodzice hospitalizowanych dzieci skarżyły się, że foteli od WOŚP stojących na korytarzach nie da się wnieść do sal, bo nie mieszczą się w drzwiach. Dyrekcja zareagowała na te głosy.

GCZD wydało oświadczenie dotyczące użytkowania foteli otrzymanych od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na swoim profilu facebookowym Centrum zamieścił komunikat. Czytamy w nim: „Pragniemy wyjaśnić, że fotele, które otrzymaliśmy od WOŚP, z racji swoich rozmiarów nie nadają się do pokojów pacjentów, gdyż mogłyby utrudnić prowadzenie akcji reanimacyjnej lub procedury ewakuacji. Utrudniałaby też konsultacje lekarskie, które w naszym szpitalu niemal codziennie odbywają się w pokojach chorych''.

Szpital informuje też, że zgodnie z przeznaczeniem, które deklarował w korespondencji z Orkiestrą, niektóre fotele w najbliższym czasie trafią na Szpitalny Oddział Ratunkowy SOR, a pozostałe na Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka. „Tam są najbardziej potrzebne, wielokrotnie prosili o to rodzice hospitalizowanych tam małych pacjentów'' - zapewnia GCZD.

Nie wszyscy są zadowoleni z decyzji dyrekcji Centrum. W bez mała setce komentarzy zamieszczonych pod oświadczeniem, wiele jest krytycznych.

„To jest skandal. Jesteście zwykłymi barbarzyńcami. Fotel od WOŚP z uwagi na swoje rozmiary się nie nadaje, ale płatna leżanka między 19.00 a 7.00 już jest w porządku tak?”. „Po co więc zostały przez was przyjęte?? Inny szpital mógł je wykorzystać do tego, do czego były przeznaczone!”.

„A łóżka polowe nie utrudniają ewakuacji? Reanimacji? Przecież fotel zajmuje mniej miejsca niż leżanka, to raz. Dwa, to co jeśli kogoś nie stać na tą leżankę, bo koszt 13 zł to pic na wodę. Cena jest zależna od nr sali. Jeśli w sali jest łazienka cena idzie w górę, aż do 30 zł za dobę. 5 dni z dzieckiem to koszt 150 zł, to dlatego leżanka się mieści, a fotel z WOŚP nie. Przykre to jest”.

Wychodzi na to, że prawda tkwi w porzekadle, że darowanemu koniowi w żeby się nie zagląda.

I na koniec głos rozsądku: „Wypowiadają się głównie ci którzy nigdy nie byli i nie pracowali w szpitalu..

1. Zgłaszając się do WOŚP nie wiecie co ostatecznie przyjedzie. To że fotel tak, ale nie jaki.
2. WOŚP chce dostarczyć zawsze dobre rzeczy, ale nie zawsze ma rozpoznanie, co to znaczy dla szerszej grupy szpitali, a nie wszystkie są jak te z górnej półki.
3. Jak zobaczyłem na fotkach rozładunek rzeczonych foteli od razu pomyślałem ze będzie katastrofa. Niestety pochłaniają za dużo otoczenia.
4. Pracownicy służby zdrowia są w większości kompetentni i wiedza co jest możliwe i jak.. słuchajmy ich.
5. Sam spałem pod łóżkiem jako rodzic i wiem że wstawienie takich foteli tylko by przeszkadzało.”.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019