Start Aktualności Zatrudnieni w szkołach przejdą szkolenia z udzielania I pomocy

Zatrudnieni w szkołach przejdą szkolenia z udzielania I pomocy

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 4 grudnia 2018

Warto wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy!

Minister edukacji narodowej znowelizował rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. Rozszerza ono m.in. grono osób, które będąc zatrudnionymi w szkołach, muszą umieć udzielić pierwszej pomocy. Umiejętność tę będą musieli posiąść nie tylko nauczyciele, ale nawet sprzątaczki i kucharki.

„W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci podczas pobytu w szkole, także pozostali jej pracownicy powinni być przygotowani do udzielania pierwszej pomocy. W sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia niewątpliwie największe znaczenie ma czas udzielenia poszkodowanemu pomocy, dlatego tak istotne jest, by każdy z pracowników, który znajdzie się najbliżej osoby potrzebującej pomocy, umiał zareagować w danej sytuacji” - wskazuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Już w poprzedniej wersji rozporządzenia z 2002 r. było stwierdzone, że nauczyciel podlega obowiązkowi ukończenia szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kursy zaliczali przede wszystkim nauczyciele WF, wychowania technicznego, chemii i fizyki. Za organizację szkolenia dla nauczyciela odpowiada dyrektor szkoły. Nowelizacja określa termin, w którym pracownicy szkoły mają zostać przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Dyrekcje mają na to czas do 1 marca 2019 r. Wychodzi na to, że ośrodki prowadzące kursy pierwszej pomocy będą miały sporo kursantów.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019