Start Aktualności Z kolejną pouczającą wizytą w przedszkolu

Z kolejną pouczającą wizytą w przedszkolu

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 23 października 2018

Fot.: WPR

Miło nam :-)

Tym razem w Katowicach, numer 88. Ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach przybliżali (23 października 2018 r.) maluchom, średniakom i starszakom zasady udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście w wersji dedykowanej dla tej grupy wiekowej.

 Wpierw dyrekcja Miejskiego Przedszkola nr 88 napisała do dyrekcji WPR w Katowicach, czy aby dziatwy nie mogli odwiedzić ratownicy, pokazać dzieciom karetkę, powiedzieć coś o pierwszej pomocy. I we wtorek pod przedszkole zajechał ambulans z dwoma ratownikami na pokładzie: Bogusławem Świderskim i Piotrem Piszczkiem.

– Mieliśmy trzy grupy przedszkolaków, od najmłodszych po najstarszych; w sumie czterdzieścioro dzieciaków. Podzieliliśmy ich na trzy grupy. I każdą z nich mieliśmy 20-minutowe zajęcia. Na początek było zwiedzanie karetki od środka i pytania w rodzaju „a cio to jeśt?”. To tłumaczyliśmy, co to jest i do czego służy. Potem były zajęcia w sali. Uczyliśmy dzieci, jak należy wezwać pogotowie ratunkowe, gdyby byłą tak potrzeba, a w pobliżu nie było dorosłej osoby – relacjonują ratownicy.

 W ramach zajęć „teoretyczno-praktycznych” przedszkolaki dowiedziały się na czym polega RKO, jak przybrać pozycję bezpieczną, jak zabandażować skaleczenie itp. Takie wizyty składane przez naszych ratowników mają przede wszystkim charakter edukacyjny. I dlatego kolejne odwiedziny instruktażowe już wkrótce.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od ORPiP

25 kwietnia 2019

Życzenia od posła K. Gadowskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia

3 kwietnia 2019

Były u nas przedszkolaki i...

12 marca 2019

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018