Start Aktualności Z kolejną pouczającą wizytą w przedszkolu

Z kolejną pouczającą wizytą w przedszkolu

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 23 października 2018

Fot.: WPR

Miło nam :-)

Tym razem w Katowicach, numer 88. Ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach przybliżali (23 października 2018 r.) maluchom, średniakom i starszakom zasady udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście w wersji dedykowanej dla tej grupy wiekowej.

 Wpierw dyrekcja Miejskiego Przedszkola nr 88 napisała do dyrekcji WPR w Katowicach, czy aby dziatwy nie mogli odwiedzić ratownicy, pokazać dzieciom karetkę, powiedzieć coś o pierwszej pomocy. I we wtorek pod przedszkole zajechał ambulans z dwoma ratownikami na pokładzie: Bogusławem Świderskim i Piotrem Piszczkiem.

– Mieliśmy trzy grupy przedszkolaków, od najmłodszych po najstarszych; w sumie czterdzieścioro dzieciaków. Podzieliliśmy ich na trzy grupy. I każdą z nich mieliśmy 20-minutowe zajęcia. Na początek było zwiedzanie karetki od środka i pytania w rodzaju „a cio to jeśt?”. To tłumaczyliśmy, co to jest i do czego służy. Potem były zajęcia w sali. Uczyliśmy dzieci, jak należy wezwać pogotowie ratunkowe, gdyby byłą tak potrzeba, a w pobliżu nie było dorosłej osoby – relacjonują ratownicy.

 W ramach zajęć „teoretyczno-praktycznych” przedszkolaki dowiedziały się na czym polega RKO, jak przybrać pozycję bezpieczną, jak zabandażować skaleczenie itp. Takie wizyty składane przez naszych ratowników mają przede wszystkim charakter edukacyjny. I dlatego kolejne odwiedziny instruktażowe już wkrótce.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019