Start Aktualności Z kolejną pouczającą wizytą w przedszkolu

Z kolejną pouczającą wizytą w przedszkolu

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 23 października 2018

Fot.: WPR

Miło nam :-)

Tym razem w Katowicach, numer 88. Ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach przybliżali (23 października 2018 r.) maluchom, średniakom i starszakom zasady udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście w wersji dedykowanej dla tej grupy wiekowej.

 Wpierw dyrekcja Miejskiego Przedszkola nr 88 napisała do dyrekcji WPR w Katowicach, czy aby dziatwy nie mogli odwiedzić ratownicy, pokazać dzieciom karetkę, powiedzieć coś o pierwszej pomocy. I we wtorek pod przedszkole zajechał ambulans z dwoma ratownikami na pokładzie: Bogusławem Świderskim i Piotrem Piszczkiem.

– Mieliśmy trzy grupy przedszkolaków, od najmłodszych po najstarszych; w sumie czterdzieścioro dzieciaków. Podzieliliśmy ich na trzy grupy. I każdą z nich mieliśmy 20-minutowe zajęcia. Na początek było zwiedzanie karetki od środka i pytania w rodzaju „a cio to jeśt?”. To tłumaczyliśmy, co to jest i do czego służy. Potem były zajęcia w sali. Uczyliśmy dzieci, jak należy wezwać pogotowie ratunkowe, gdyby byłą tak potrzeba, a w pobliżu nie było dorosłej osoby – relacjonują ratownicy.

 W ramach zajęć „teoretyczno-praktycznych” przedszkolaki dowiedziały się na czym polega RKO, jak przybrać pozycję bezpieczną, jak zabandażować skaleczenie itp. Takie wizyty składane przez naszych ratowników mają przede wszystkim charakter edukacyjny. I dlatego kolejne odwiedziny instruktażowe już wkrótce.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019