Start Aktualności Gdyby nie policja, rodziłaby... w samochodzie

Gdyby nie policja, rodziłaby... w samochodzie

WPR

DLA LEKARZY DLA PACJENTÓW DLA RATOWNIKÓW | 9 października 2018

Fot.: WPR

I mamy nowego obywatela Rzeczypospolitej

Czegoś takiego bytomscy policjanci nie przypominają sobie. To po raz pierwszy konwojowali na sygnale samochód z rodzącą w środku. Jechali do szpitala na sygnale. Dzięki temu udało się dowieźć ciężarną na odział położniczy praktycznie w ostatniej chwili. Gdyby auto zdążało do szpitala bez policyjnej eskorty, to poród rozpocząłby się w samochodzie, na zakorkowanej ulicy.

A zaczęło się to od tego, że 33-letni (przyszły w tym czasie) tatuś we wtorek (9 października 2018 r.) rankiem w godzinach szczytu gnał fiatem do szpitala z ciężarną, 31-letnią żoną. Tak się spieszył, że nie zważył nawet na czerwone światło. Jechał dalej. Zauważyli to policjanci z drogówki. Pojechali za fiatem. Zatrzymali auto. Kierowca zaczął się tłumaczyć, dlaczego złamał przepis. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem mandatów w 2018 r. kierowca, który przejedzie na czerwonym świetle, musi liczyć się z mandatem w wysokości od 300 do 500 zł, zaliczy także 6 punktów karnych. Policjanci przyjęli argumentację rozemocjonowanego kierowcy. Tym bardziej, że jeden z nich był ciut wcześniej w podobnej sytuacji; również wiózł do szpitala rodzącą żonę. Z uwagi na wyjątkowość sytuacji policjanci pouczyli kierowcę. I złożyli propozycję.

Otóż zaproponowali, żeby fiat z rodzącą pasażerką jechał za nimi, a ich radiowóz będzie przebijał się przez korki na sygnale. W ten sposób do szpitala zajadą w kilka minut, a nie Bóg wie, kiedy. Kierowca nie zastanawiał się ani chwili. Pewnie inni złościli się, gdy widzieli, jak za radiowozem na sygnałach akustycznym i świetlnym zdąża cywilny samochód.

– Szczęśliwy ojciec dziękował policjantom, bo wiedział, że gdyby nie ich pomoc, do dojazd do szpitala trwałby dłużej, a wtedy różnie mogłoby by być. pielęgniarki objęły ją swoją opieką. Od jednej z nich policjanci usłyszeli, że była to już ostatni dzwonek aby kobieta dotarła do szpitala. – informuje podkomisarz Tomasz Bobrek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu.

Coś nam się wydaje, że na chrzcinach małżeństwa z Rogoźnika będą policjanci z Bytomia...

 

 

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019