Start Aktualności Resort wspomaga oddziały ratunkowe

Resort wspomaga oddziały ratunkowe

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 1 października 2018

Fot.: WPR

Nowy sprzęt ma poprawić funkcjonowania SOR-ów

Minister zdrowia i przedstawiciele resortu jeżdżą po Polsce i przekazują szpitalnym oddziałom ratunkowym finansowe wsparcie. Pieniądze mają poprawić funkcjonowanie SOR-ów.

25 września 2018 r. dyrektorzy trzech śląskich szpitali podpisali z ministrem zdrowia stosowne umowy. Pod koniec września wsparcie otrzymał także Szpital Powiatowy w Zawierciu. Umowę z jego dyrektorką Anną Pilarczyk-Sprychą (jest członkiem Rady Społecznej WPR w Katowicach) podpisał wiceminister zdrowia Maciej Małkowski. Dzięki dofinansowaniu (410 tys. zł) szpital będzie mógł kupić najpotrzebniejszy sprzęt do ratowania życia najmłodszych pacjentów. Aparatura trafi do tutejszego SOR-u już w pierwszej połowie 2019 r.

Zawierciański szpital otrzymał także Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia. W połowie czerwca przez kilka dni w zawierciańskim szpitalu gościli przedstawiciele Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Sprawdzali, czy szpital spełnia wymogi bezpieczeństwa i jakości usług świadczonych dla pacjentów. Kontrola obejmowała sprawdzenie wszystkich komórek szpitala, także pozamedycznych, analizę dokumentacji medycznej oraz rozmowy z pacjentami. Potwierdzeniem tego, że wypadłą dobrze jest ministerialny certyfikat.

Inny wiceminister zdrowa – Janusz Cieszyński odpisał umowę na dofinansowanie SOR-u w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Tu również pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego. Wsparcie dla elbląskiego SOR pochodzi z unijnego działania „Infrastruktura ratownictwa medycznego” w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Planowany całkowity koszt realizacji projektu to 483 760 zł. Dofinansowanie ze środków EFS wynosi 411 196 zł. Do elbląskiej placówki trafiło łącznie ze wzmiankowaną umową ok. 14,2 mln zł.

Ministerstwo wspomogło także SOR-y w województwie dolnośląskim. Nowa aparatura medyczna trafi do szpitali do Bolesławca, Zgorzelca, Polanicy-Zdroju, Głogowa, Jeleniej Góry, Wrocławia, Oławy, Legnicy i Lubina. Wiceminister zdrowia Zbigniew Król podpisał umowy o dofinansowanie w ramach inicjatywy „Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe” w szpitalach w Bolesławcu i Zgorzelcu. Ich łączna wartość to ok. 790 tys. zł. Umowy z pozostałymi szpitalami, jak zapowiada resort, mają być podpisane wkrótce.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018