Start Aktualności Czym przedszkolak za młodu nasiąknie, tym...

Czym przedszkolak za młodu nasiąknie, tym...

WPR

DLA PACJENTÓW | 28 września 2018

Brawo mysłowiccy policjanci! W ramach innowacji pedagogicznej „Mali ratownicy” dotyczącej bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej promowali tę wiedzę w mysłowickim Przedszkolu nr 6.

W towarzystwie policyjnej maskotki - Sznupka, do milusińskich policjanci przybliżali przedszkolakom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, jak i w życiu codziennym. „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę?", „Jak bezpiecznie poruszać się po zmroku”, „Jak postępować w kontaktach z osobami obcymi?" - to tylko niektóre tematy, jakie poruszono w trakcie spotkania z najmłodszymi w dzielnicy Brzęczkowice. Policjanci tłumaczyli dzieciom również to, czym są zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa, a do wspólnej, bezpiecznej zabawy zachęcał ich bardzo lubiany prze maluchów Sznupek. Asp.szt. Jolanta Łuczak i st.asp. Dariusz Opatrzyk przypomnieli także dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz ostrzegali przed potencjalnymi zagrożeniami, a ci bardziej odważni mogli zaprezentować swoje umiejętności w symulowanej interwencji. Dodatkową atrakcją dla dzieci była prezentacja sprzętu i wyposażenia używanego przez policjantów w codziennej służbie. Dzięki takim spotkaniom - policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba godna zaufania, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc. Jeszcze raz, brawo mysłowiccy policjanci!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019