Start Aktualności Czym przedszkolak za młodu nasiąknie, tym...

Czym przedszkolak za młodu nasiąknie, tym...

WPR

DLA PACJENTÓW | 28 września 2018

Brawo mysłowiccy policjanci! W ramach innowacji pedagogicznej „Mali ratownicy” dotyczącej bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej promowali tę wiedzę w mysłowickim Przedszkolu nr 6.

W towarzystwie policyjnej maskotki - Sznupka, do milusińskich policjanci przybliżali przedszkolakom zasady bezpieczeństwa w drodze do przedszkola, jak i w życiu codziennym. „Jak bezpiecznie przejść przez ulicę?", „Jak bezpiecznie poruszać się po zmroku”, „Jak postępować w kontaktach z osobami obcymi?" - to tylko niektóre tematy, jakie poruszono w trakcie spotkania z najmłodszymi w dzielnicy Brzęczkowice. Policjanci tłumaczyli dzieciom również to, czym są zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa, a do wspólnej, bezpiecznej zabawy zachęcał ich bardzo lubiany prze maluchów Sznupek. Asp.szt. Jolanta Łuczak i st.asp. Dariusz Opatrzyk przypomnieli także dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w różnych sytuacjach oraz ostrzegali przed potencjalnymi zagrożeniami, a ci bardziej odważni mogli zaprezentować swoje umiejętności w symulowanej interwencji. Dodatkową atrakcją dla dzieci była prezentacja sprzętu i wyposażenia używanego przez policjantów w codziennej służbie. Dzięki takim spotkaniom - policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba godna zaufania, której nie należy się bać, do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc. Jeszcze raz, brawo mysłowiccy policjanci!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019