Start Aktualności Jastrzębscy ratownicy promowali pierwszą pomoc

Jastrzębscy ratownicy promowali pierwszą pomoc

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 11 września 2018

Fot.: SPR Jastrzębie-Zdrój

Nasi ratownicy pokazali jak się udziela pierwszej pomocy przedlekarskiej

Postawili na profilaktykę zdrowotną. I bardzo dobrze. Ta impreza wpisała się już w Jastrzębiu-Zdroju w kalendarz wydarzeń godnych polecenia i odnotowania. Już po raz dwudziesty w minioną niedzielę (9 września 2018 r.) w Parku Zdrojowym i Domu Zdrojowym było dużo o zdrowiu. Jednymi z popularyzatorów byli nasi ratownicy ze tutejszej Stacji Pogotowia Ratunkowego - Wirginia Lach i Bartłomiej Sępiak.

I z tego co nam przekazali ratownicy oraz podano w miejskim portalu jastrzebie.pl, to do dyspozycji mieszkańców były bezpłatne badania, konsultacje i porady medyczne oraz stoiska promujące zdrowy i aktywny styl życia. Frekwencja też dopisała . Pogoda również. Punkty medyczne były oblegane. Można było sobie szybko i – co nie jest bez znaczenia – za darmo wykonać badania cukru we krwi, ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cholesterolu, badanie spirometryczne, słuchu oraz w kierunku osteoporozy. Jeśli ktoś potrzebował porad farmaceutycznych i tzw. dermokonsultacji, to też dobrze trafił w niedzielne popłudnie.

Nasi ratownicy pokazali jak się udziela pierwszej pomocy przedlekarskiej. Można było zobaczyć także ambulans od środka. Nikomu nie życzymy by go oglądał w charakterze pacjenta, ale na tego rodzaju imprezach można dowiedzieć się, w co jest wyposażona karetka pogotowia. Jak pogotowie i ratunek, to krew. Jak krew to krwiodawstwo. W Jastrzębiu-Zdroju Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza w specjalnym krwiobusie prowadziła swoją akcję. Dodajmy, że 17 honorowych krwiodawców odebrało medal „Założony dla Zdrowia Narodu”.

Wydział Polityki Społecznej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta przygotował stanowisko, w którym można było uzyskać kartę seniora, kopertę życia. Promowano także bezpłatne szczepienia dla mieszkańców i inne miejskie programy dotyczące zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Całości w tzw. warstwie rozrywkowej dopełniły występy Damiana Holeckiego z zespołem, Chóru Miejskiego oraz aktorów teatru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Za rok spotkanie dwudzieste pierwsze!

 

 

GALERIA (zdjęć: 8)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019