Start Aktualności Masz jeszcze szansę, by odgrywać rolę... symulowanego pacjenta

Masz jeszcze szansę, by odgrywać rolę... symulowanego pacjenta

WPR

DLA PACJENTÓW | 11 września 2018

Fot.: Śląski Uniwersytet Medyczny

Nawet nanowocześniejszy fantom nie zastąpi w ćwiczenia studentó medycyny żywego człowieka

Tego nie spodziewali się w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Zainteresowanie niecodzienną ofertą przerosło oczekiwania. Uczelnia ogłosiła, że poszukuje pełnoletnich osób do odgrywania ról pacjentów w unijnym „Programie Standaryzowanego/Symulowanego Pacjenta”. Będzie można zarobić za godzinę pracy o charakterze edukacyjnym 35 zł. Brutto za godzinę. To cena pracy. Wartość przygody trudna jest do oszacowania.

– Do programu, z którym ruszymy w październiku, potrzebujemy 20 pełnoletnich osób, mających co najmniej średnie wykształcenie i wykazujących się w jakimś stopniu talentem aktorskim. Nie spodziewaliśmy się, że na nasz anons odezwie się ponad 70 osób w pełnym przekroju wiekowym, od 18-latków po emerytów – informuje Agata Kalafarska-Winkler, rzeczniczka prasowa SUM.

Chętnych do przekonywującego odgrywania cierpiących na rozmaite choroby i dolegliwości powinno jeszcze przybyć. Lista zgłoszeniowa zamykana jest bowiem 16 września. Do tego czasu można zgłaszać swoją kandydaturę poprzez stronę internetową uczelni. Uniwersytet, przyznaje rzeczniczka, będzie więc musiał dokonać selekcji. Nie będzie ona przypominała egzaminu do szkoły aktorskiej, ale...

– Z pewnością poprosimy kandydatów o zaimprowizowanie jakiejś scenki.

Wyłoniona dwudziestka przejdzie przez 20-godzinny kurs. Będą mieli do odegrania 1700 godzin symulacji. Pacjent standaryzowany i symulowany to osoba potrafiąca przekonująco odtworzyć historię przebiegu choroby, naśladując fizyczne objawy i emocjonalne reakcje prawdziwego pacjenta. Co ważne, swoją rolę trzeba będzie powtarzać wielokrotnie, bez zmian. Chodzi o to, by wcielić się w rolę pacjenta, jak tylko jest najlepiej możliwe. Program Standaryzowanego/Symulowanego Pacjenta na SUM jest jednym z zadań unijnego programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Będzie realizowany od października 2018 r. do czerwca 2021 r.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019