Start Aktualności Żegnamy dr. Janusza Kamieńskiego, byłego dyrektora WPR

Żegnamy dr. Janusza Kamieńskiego, byłego dyrektora WPR

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 21 sierpnia 2018

Bliscy, znajomi oraz współpracownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach pożegnali w Chorzowie (21 sierpnia 2018 r.) jego b. dyrektora dr. Janusza Kamieńskiego. Przegrał kilkuletnią walkę o życie z chorobą nowotworową. Zmarł w Katowicach 16 sierpnia. Prochy b. dyrektora WPR w Katowicach złożone zostaną (23 sierpnia o 12:00) w rodzinnym grobowcu na warszawskich Powązkach.

 Janusz Kamiński w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym przepracował prawie 37 lat. Zaczął jako lekarz w zespole ratownictwa medycznego, skończył pracę w Pogotowiu (przechodząc na emeryturę) jako jego szef.

Dr Kamieński urodził się w Warszawie. W stolicy mieszkał do wybuchu powstania. Po wojnie studiował medycynę w Wojskowej Akademii Medycznej.

„Dzięki studiom w WAM liczy mi się dziś aż 50 lat pracy” - mówił w styczniu 2004 r. dziennikarce katowickiego dodatku „Gazety Wyborczej”.

Będąc wojskowym lekarzem (laryngologiem) pracował tam, gdzie go armia wysłała. Na początku na Mazurach, a od 1962 r. w ówczesnym województwie katowickim. I tu się na dobre zapuścił korzenie.

„Jako lekarz pogotowia obsługiwał mecze GKS i do dziś kibicuje katowickim piłkarzom. Sam też lubi grać w piłkę, do tego jeździ na nartach, chodzi po górach i gra w tenisa. Potrafi wstać o piątej rano, żeby obejrzeć transmisję z ciekawego meczu. Ulubione lektury to "Potop" (przeczytany 17 razy) i "Quo vadis" (19 razy!)” - pisano o Nim w katowickiej „Gazecie Wyborczej”.

Pracujący w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym z śp. dr Kamińskim wspominają go ciepło. Cześć Jego pamięci.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019