Start Aktualności Ratownicy i policjanci przemawiali kierowcom do wyobraźni

Ratownicy i policjanci przemawiali kierowcom do wyobraźni

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 26 lipca 2018

Fot.: SPR Żory

Zamiast mandatu - slalom na wózku, na szczęście tylko w ramach symulacji.

W Żorach policja i ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach (Stacja Pogotowia Ratunkowego w Żorach) wspólnie apelowali do kierowców o rozwagę na drodze skutkującą bezpieczną jazdą. Ci, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość mieli wybór: zapłacić mandat albo pojeździć sobie na... wózku inwalidzkim.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy (25 lipca 2018 r.), organizowany przez żorską policję przy naszym współudziale, doskonale zapamiętają ci, którym ratownicy i policjanci uświadomili skutki niebezpiecznej jazdy.

Kierowcy przyłapani na za szybkiej jeździe mogli zapłacić mandat, ale nie musieli. Jeśli... Jeśli zdecydowali się osobiście pokonać specjalny slalom na inwalidzkim wózku. W ten prosty sposób organizatorzy akcji przemówili do wyobraźni kierowców. To ich może czekać, gdy spowodują wypadek przekraczając dopuszczalne prędkości jazdy (pod warunkiem, że takowy by przeżyli).

Jak wypadek i są ranni (a nie zabici), to trzeba umieć udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Tego uczyli ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach: Ewa Wilczok i Sławomir Torbicki. Podkreślali, że znajomość zasad pierwszej pomocy może przydać się nie tylko na drodze, ale i w każdej innej sytuacji.

Wspólnie z policjantami i ratownikami o bezpieczeństwo do kierowców zaapelował także mieszkaniec Żor, pan Kazimierz. Sam uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Kierowcom opowiadał o swojej ciężkiej drodze powrotu do życia po wypadku i o tym, jak chwila nieuwagi może je zrujnować.

GALERIA (zdjęć: 8)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019