Start Aktualności Leczeni i leczący będą z tego zadowoleni

Leczeni i leczący będą z tego zadowoleni

WPR

DLA PACJENTÓW | 17 lipca 2018

Fot.: WPR

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka działa od 1961 r.

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach będą mieli 162 nowoczesne łóżka szpitalne. Szpital Dostał na nie 1,6 mln zł od organu zalożycielskiego, czyli zarządu województwa śląskiego. Starczy jeszcze na kupno elektromiografu, pomocnego w diagnostyce czynności elektrycznej mięśni i nerwów obwodowych.

Taki zastrzyk gotówki pozwoli szpitalowi wymienić wysłużone łóżka na spełniające obecne standardy. To bardzo ważne dla pacjentów oddziałów rehabilitacji neurologicznej i narządów ruchu. Oni w „Reptach” leczeni są miesiącami i nie bez znaczenia jest, czy leży się w niewygodnym czy też w wygodnym łóżku. Nowe łóżka to z jednej strony komfort dla pacjentów, a z drugiej – lepsza jakość opieki.

Wkrótce dyrekcja szpitala ogłosić ma przetarg. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to nowy sprzęt powinien być skompletowany do 30 października 2018 r.

Przypomnijmy, że W okresie do grudnia 2019 roku ma być ukończona (prowadzona od dwóch lat) rozbudowa budynku szpitalnego Centrum. Równolegle prowadzona jest termomodernizacja szpitalnych budynków; wymienia się w nich także system centralnego ogrzewania. Kontynuowane również będą także prace związane z termomodernizacją obiektów Centrum, w szczególności z wymianą centralnego ogrzewania.

„Repty” są unikatowym na ogólnopolską skalę specjalistycznym szpitalem rehabilitacyjnym. Centrum ma 560 łóżek i leczy rocznie ok. 8 tys. chorych. W Specjalistycznej Poradni Rehabilitacyjnej co roku udziela się ok. 10 tys. porad, .W 42 specjalistycznych salach gimnastycznych, gabinetach fizjoterapii i hydroterapii przeprowadza się miesięcznie ponad 90 tys. procedur fizjoterapeutycznych.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka działa od 1961 r.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018

Za pomoc przy orgnizacji Dnia Lędzin

3 lipca 2018

Podziękowania za uczestnictwo w lubelskich mistrzostwach

3 lipca 2018

Od starosty pszczyńskiego podziękowania

28 czerwca 2018

Za aktywną pomoc w organizacji Senioralliów 2018

28 czerwca 2018

Podziękowania od WSPR w Białymstoku

28 czerwca 2018