Start Aktualności Leczeni i leczący będą z tego zadowoleni

Leczeni i leczący będą z tego zadowoleni

WPR

DLA PACJENTÓW | 17 lipca 2018

Fot.: WPR

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka działa od 1961 r.

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach będą mieli 162 nowoczesne łóżka szpitalne. Szpital Dostał na nie 1,6 mln zł od organu zalożycielskiego, czyli zarządu województwa śląskiego. Starczy jeszcze na kupno elektromiografu, pomocnego w diagnostyce czynności elektrycznej mięśni i nerwów obwodowych.

Taki zastrzyk gotówki pozwoli szpitalowi wymienić wysłużone łóżka na spełniające obecne standardy. To bardzo ważne dla pacjentów oddziałów rehabilitacji neurologicznej i narządów ruchu. Oni w „Reptach” leczeni są miesiącami i nie bez znaczenia jest, czy leży się w niewygodnym czy też w wygodnym łóżku. Nowe łóżka to z jednej strony komfort dla pacjentów, a z drugiej – lepsza jakość opieki.

Wkrótce dyrekcja szpitala ogłosić ma przetarg. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to nowy sprzęt powinien być skompletowany do 30 października 2018 r.

Przypomnijmy, że W okresie do grudnia 2019 roku ma być ukończona (prowadzona od dwóch lat) rozbudowa budynku szpitalnego Centrum. Równolegle prowadzona jest termomodernizacja szpitalnych budynków; wymienia się w nich także system centralnego ogrzewania. Kontynuowane również będą także prace związane z termomodernizacją obiektów Centrum, w szczególności z wymianą centralnego ogrzewania.

„Repty” są unikatowym na ogólnopolską skalę specjalistycznym szpitalem rehabilitacyjnym. Centrum ma 560 łóżek i leczy rocznie ok. 8 tys. chorych. W Specjalistycznej Poradni Rehabilitacyjnej co roku udziela się ok. 10 tys. porad, .W 42 specjalistycznych salach gimnastycznych, gabinetach fizjoterapii i hydroterapii przeprowadza się miesięcznie ponad 90 tys. procedur fizjoterapeutycznych.

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka działa od 1961 r.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

CZERWONE BERETY dziękują za szkolenie z zasad pierwszej pomocy

20 lutego 2019

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018