Start Aktualności Chciał pobić interweniujących ratowników...

Chciał pobić interweniujących ratowników...

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 3 lipca 2018

Fot.: WPR

Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego może pomieszkać w więzieniu do 3 lat

Niebezpieczną bywa praca ratowników medycznych. Przekonał się o tym, nie po raz pierwszy, zespół Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z Jastrzębia-Zdroju. Gdy udzielał pomocy leżącej na ulicy kobiecie, zaatakował ratowników partner pacjentki. Był równie agresywny, co pijany.

Do incydentu doszło w ostatni dzień czerwca, w sobotę o 13:00 na ul. Wesołej. Ratownicy wezwali policję. Funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego jastrzębskiej komendy policji zatrzymali 30-latka. Agresor nie reagował na polecenia interweniujących mundurowych, krzycząc, że... nie podda się bez walki. Długo jednak nie stawiał oporu, bo policjanci szybko go zneutralizowali. „Waleczny” trafił do policyjnego aresztu. Trochę trzeźwiał. Gdy już wytrzeźwiał, dowiedział się, że...

- Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grożą mu 3 lata więzienia. 30-latek przyznał się do winy – relacjonuje mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyrektor WPR w Katowicach Artur Borowicz przypomina, że ratownik medyczny w trakcie pracy jest funkcjonariuszem publicznym.

Podobnie jak w innych tego rodzaju zdarzenia. Będziemy pilnować tej bulwersującej sprawy. Oczekujemy sprawiedliwego ukarania sprawcy – podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019