Start Aktualności Nasza Szkoła Ratownictwa zaprezentowała się w Gdańsku

Nasza Szkoła Ratownictwa zaprezentowała się w Gdańsku

WPR

DLA RATOWNIKÓW | 26 czerwca 2018

Fot.: Michał Kucap

Ćwiczenia w współdziałaniu służb w sytuacjach kryzysowych, czyli GRILL.

O systemach segregacji medycznej w warunkach zdarzenia masowego będącego następstwem aktu terroru mówił – podczas gdańskiej 4. Międzynarodowej Konferencji oraz Wystawy Ratownictwa Medycznego Rescue Expo 2018 – Piotr Szwedziński ze Szkoły Ratownictwa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Tegoroczna konferencja (25-27 czerwca 2018 r.) odbywa/ła się pod hasłem: „Działania ratownicze w obliczu zagrożenia terroryzmem”.

Teo, czym skutkują implikują akty terroru dziś nikomu nie trzeba tłumaczyć. Trzeba wiedzieć, że w takiej sytuacji funkcjonalność zintegrowanego systemu ratownictwa medycznego nieraz była (i zapewne będzie) wystawiana na próbę. Wielu poszkodowanych, ograniczone możliwości działania wymuszają na służbach ratowniczych zmianę sposobów działania. W tych warunkach szczególnego znaczenia nabiera segregacja medyczna (CRS TRIAGE). Jej celem bowiem jest zrobić jak najwięcej, dla jak największej grupy poszkodowanych w możliwie jak najkrótszym czasie...

„Medyczne skutki terroryzmu”. „Standardy medycyny pola walki w polskim prawie medycznym”. „Zasady współpracy pomiędzy służbami ratowniczymi oraz formacjami mundurowymi w trakcie działań kontrterrorystycznych” - to niektóre z tematów referatów przedstawionych podczas tej renomowanej konferencji.

Rescue Expo 2018 towarzyszą pokazy ratownicze, specjalistyczne wystawy oraz ćwiczenia GRILL– gwóźdź wtorkowego programu konferencji.

„Rescue Expo 2018 to również możliwość poznania specyfiki innych jednostek, nawiązania kontaktów pomiędzy instytucjami, celem doskonalenia jak i wymiany doświadczeń, a poprzez wystawę zaprezentowanie najnowszego sprzętu służącego do ratowania zdrowia i życia. Ratownikom medycznym za udział w imprezie przysługują punkty edukacyjne . Pracami Komitetu Naukowego 4. Międzynarodowej Wystawy i Konferencji Ratownictwa Medycznego RESCUE EXPO 2018 przewodzą prof. dr hab. n. med. Krystyn Sosada oraz prof. dr hab. n. med. Andrzej Basiński” - informują organizatorzy konferencji. Jest ona fragmentem całości międzynarodowego wydarzenia - 15. Bałtyckich Targów Militarnych Balt-Military-Expo.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019