Start Aktualności Policjant udziela pomocy poszkodowanemu

Policjant udziela pomocy poszkodowanemu

DLA MEDIÓW | 14 czerwca 2018

Od 13 do 15 czerwca mundurowi walczą o tytuł Policjanta Roku Województwa Śląskiego. Zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności w sześciu konkurencjach. Jedna z nich, praktyczny sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy rozgrywa się (14 czerwca) w Wojewódzkim Pogotowia Ratunkowym.

- Każdy komisariat z województwa śląskiego oddelegował policjanta na te mistrzostwa, jest ich 32. W tej konkurencji pokażą, jak potrafią przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową – wyjaśnia Michał Kucap, zastępca kierownika Szkoły Ratownictwa Medycznego WPR w Katowicach

A wyreżyserowana sytuacja wygląda tak...

Patrolujący na motocyklu policjant zauważył dorosłego mężczyznę, który na jego oczach osunął się na ziemię. Mundurowy zaparkował w bezpiecznym miejscu i ruszył do poszkodowanego.

- Na próby nawiązania kontaktu pacjent nie reaguje, w ogólnym wrażeniu nie daje oznak życia. Zadaniem policjanta jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu – wyjaśnia Michał Kucap.

Dla najlepszego w tym zadaniu dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz ufundował nagrodę. Dodajmy, że najlepszy z policjantów pojedzie na mistrzostwa Polski. W czwartek policjanci-zawodnicy sprawdzać będą się jeszcze w jednym zadaniu - kierowanie ruchem w centrum Katowic na skrzyżowaniu koło hali NOSPR.

GALERIA (zdjęć: 2)

Wieści

Ogłaszamy kolejną aukcję

12 czerwca 2018

Ostatnie wideo

Podziękowania

Dyplom od WORD

29 maja 2018

Dyplom dla siatkarzy z WPR

16 marca 2018

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 stycznia 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudnia 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopada 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopada 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopada 2017