Start Aktualności Policjant udziela pomocy poszkodowanemu

Policjant udziela pomocy poszkodowanemu

WPR

DLA RATOWNIKÓW | 14 czerwca 2018

Od 13 do 15 czerwca mundurowi walczyli o tytuł Policjanta Roku Województwa Śląskiego. Zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności w sześciu konkurencjach. Jedna z nich, praktyczny sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy rozgrywa się (14 czerwca) w Wojewódzkim Pogotowia Ratunkowym.

- Każdy komisariat z województwa śląskiego oddelegował policjanta na te mistrzostwa, jest ich 32. W tej konkurencji pokażą, jak potrafią przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową – wyjaśnia Michał Kucap, zastępca kierownika Szkoły Ratownictwa Medycznego WPR w Katowicach

A wyreżyserowana sytuacja wygląda tak...

Patrolujący na motocyklu policjant zauważył dorosłego mężczyznę, który na jego oczach osunął się na ziemię. Mundurowy zaparkował w bezpiecznym miejscu i ruszył do poszkodowanego.

- Na próby nawiązania kontaktu pacjent nie reaguje, w ogólnym wrażeniu nie daje oznak życia. Zadaniem policjanta jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu – wyjaśnia Michał Kucap.

Dla najlepszego w tym zadaniu dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz ufundował nagrodę. Dodajmy, że najlepszy z policjantów pojedzie na mistrzostwa Polski. W czwartek policjanci-zawodnicy sprawdzali się jeszcze w jednym zadaniu - kierowanie ruchem w centrum Katowic na skrzyżowaniu koło hali NOSPR.

GALERIA (zdjęć: 2)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019