Start Aktualności Policjant udziela pomocy poszkodowanemu

Policjant udziela pomocy poszkodowanemu

WPR

DLA RATOWNIKÓW | 14 czerwca 2018

Od 13 do 15 czerwca mundurowi walczyli o tytuł Policjanta Roku Województwa Śląskiego. Zawodnicy sprawdzają swoje umiejętności w sześciu konkurencjach. Jedna z nich, praktyczny sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy rozgrywa się (14 czerwca) w Wojewódzkim Pogotowia Ratunkowym.

- Każdy komisariat z województwa śląskiego oddelegował policjanta na te mistrzostwa, jest ich 32. W tej konkurencji pokażą, jak potrafią przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową – wyjaśnia Michał Kucap, zastępca kierownika Szkoły Ratownictwa Medycznego WPR w Katowicach

A wyreżyserowana sytuacja wygląda tak...

Patrolujący na motocyklu policjant zauważył dorosłego mężczyznę, który na jego oczach osunął się na ziemię. Mundurowy zaparkował w bezpiecznym miejscu i ruszył do poszkodowanego.

- Na próby nawiązania kontaktu pacjent nie reaguje, w ogólnym wrażeniu nie daje oznak życia. Zadaniem policjanta jest udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu – wyjaśnia Michał Kucap.

Dla najlepszego w tym zadaniu dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artur Borowicz ufundował nagrodę. Dodajmy, że najlepszy z policjantów pojedzie na mistrzostwa Polski. W czwartek policjanci-zawodnicy sprawdzali się jeszcze w jednym zadaniu - kierowanie ruchem w centrum Katowic na skrzyżowaniu koło hali NOSPR.

GALERIA (zdjęć: 2)

Wieści

Unieważnienie konkursu ofert

14 listopada 2018

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018