Start Aktualności WPR górą, jesteśmy mistrzami Ziemi Lubelskiej!

WPR górą, jesteśmy mistrzami Ziemi Lubelskiej!

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 8 czerwca 2018

Fot.: QWM WPR

Mistrzowie Ziemi Lubelskiej, srebrni oraz bnrązowi medaliści...

Ekipa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach triumfowała w IX Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznej. Nasz zespół (w składzie: Katarzyna Gęborska-Malach/Rybnik, Janusz Łucja/Pyskowice i Piotr Szweblik/Rybnik) zostawił za sobą 14 zespołów ratownictwa medycznego startujących w lubelskich zawodach. Na drugim miejscu uplasował się zespół Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Trzecie miejsca zajął warszawski "Meditrans". Gratulujemy!

Konkurencja była mocna. W każdych regionalnych mistrzostwa w ratownictwie medycznym startują najlepsi. W Lublinie od 6 do 8 czerwca 2018 r. o mistrzowski tytuł rywalizowały zespoły z Lublina (jako gospodarze nie byli ujęcie w klasyfikacji), Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bielsko-Białej, Chełma, Garwolina, Gdyni, Krakowa, Kielc, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia.

Ratownicy medyczni sprawdzali się w pięciu zadaniach dziennych i dwóch przeprowadzonych nocą. W środę (6 czerwca) m.in. udzielali pomocy poszkodowanym podczas koncertu oraz w trakcie wykładu na uczelni. Jedna z osób wymagająca pomocy straciła czucie w palcach, inna zaś wpadła w hipoglikemię, z kolei jeden ze studentów zasłabł podczas zajęć.

Nocne zmagania ratowników skończono o trzeciej nad ranem.

W czwartek zespoły interweniowały m.in. podczas wypadku komunikacyjnego oraz po... napadzie na kantor, gdzietrzeba było udzielić pomocy policjantom rannym w strzelaninie.

W zawodach rywalizowali ratownicy medyczni z: Lublina, Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bielsko-Białej, Chełma, Garwolina, Gdyni, Katowic, Krakowa, Kielc, Rzeszowa, Warszawy czy też Wrocławia.

Jak się czują zwycięzcy?

- Dobrze, jesteśmy w drodze do Katowic. Nie będę ukrywał, że się cieszymy ze zwycięstwa. Konkurencja była mocna, zadania też do łatwych nie należały – komentuje na gorąco Janusz Łucja. - Najtrudniejsze zadanie? Chyba to dotyczące symulowanej sytuacji, w której trzeba było przeprowadzić trzykrotne badania EKG i opisać ich wyniki. Daliśmy radę.

Przed Januszem Łucją, Katarzyną Gęborską-Malach i Piotrem Szweblikiem kolejne wyzwanie: XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie (od 11 do 14 września). Mamy nadzieję, że tam też reprezentacja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach „da radę”.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019