Start Aktualności WPR górą, jesteśmy mistrzami Ziemi Lubelskiej!

WPR górą, jesteśmy mistrzami Ziemi Lubelskiej!

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 8 czerwca 2018

Fot.: QWM WPR

Mistrzowie Ziemi Lubelskiej, srebrni oraz bnrązowi medaliści...

Ekipa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach triumfowała w IX Otwartych Mistrzostwach Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznej. Nasz zespół (w składzie: Katarzyna Gęborska-Malach/Rybnik, Janusz Łucja/Pyskowice i Piotr Szweblik/Rybnik) zostawił za sobą 14 zespołów ratownictwa medycznego startujących w lubelskich zawodach. Na drugim miejscu uplasował się zespół Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Trzecie miejsca zajął warszawski "Meditrans". Gratulujemy!

Konkurencja była mocna. W każdych regionalnych mistrzostwa w ratownictwie medycznym startują najlepsi. W Lublinie od 6 do 8 czerwca 2018 r. o mistrzowski tytuł rywalizowały zespoły z Lublina (jako gospodarze nie byli ujęcie w klasyfikacji), Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bielsko-Białej, Chełma, Garwolina, Gdyni, Krakowa, Kielc, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia.

Ratownicy medyczni sprawdzali się w pięciu zadaniach dziennych i dwóch przeprowadzonych nocą. W środę (6 czerwca) m.in. udzielali pomocy poszkodowanym podczas koncertu oraz w trakcie wykładu na uczelni. Jedna z osób wymagająca pomocy straciła czucie w palcach, inna zaś wpadła w hipoglikemię, z kolei jeden ze studentów zasłabł podczas zajęć.

Nocne zmagania ratowników skończono o trzeciej nad ranem.

W czwartek zespoły interweniowały m.in. podczas wypadku komunikacyjnego oraz po... napadzie na kantor, gdzietrzeba było udzielić pomocy policjantom rannym w strzelaninie.

W zawodach rywalizowali ratownicy medyczni z: Lublina, Białej Podlaskiej, Białegostoku, Bielsko-Białej, Chełma, Garwolina, Gdyni, Katowic, Krakowa, Kielc, Rzeszowa, Warszawy czy też Wrocławia.

Jak się czują zwycięzcy?

- Dobrze, jesteśmy w drodze do Katowic. Nie będę ukrywał, że się cieszymy ze zwycięstwa. Konkurencja była mocna, zadania też do łatwych nie należały – komentuje na gorąco Janusz Łucja. - Najtrudniejsze zadanie? Chyba to dotyczące symulowanej sytuacji, w której trzeba było przeprowadzić trzykrotne badania EKG i opisać ich wyniki. Daliśmy radę.

Przed Januszem Łucją, Katarzyną Gęborską-Malach i Piotrem Szweblikiem kolejne wyzwanie: XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie (od 11 do 14 września). Mamy nadzieję, że tam też reprezentacja Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach „da radę”.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019