Start Aktualności Sosnowiec wygrał mistrzostwa w Bartoszycach

Sosnowiec wygrał mistrzostwa w Bartoszycach

WPR

MISTRZOSTWA DLA RATOWNIKÓW | 17 maja 2018

Gratulacje dla Sosnowca!

Mistrzem Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym został zespół reprezentujący Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu.

11 maja ogłoszono generalną klasyfikację. Na I miejscu oczywiście ekipa z Sosnowca w składzie: Jakub Suder, Jacek Błasiak i Mateusz Skalniak. Sędziowie przyznali mistrzom 358 pkt.

Drugie miejsce zajął zespół Olmedici w Olecku - 354 pkt. Trzecie wywalczyła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy - 350 pkt.

A oto reszta listy klasyfikacyjnej...

4. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - 339 pkt.
5. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe - 336 pkt.
6. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie - 329 pkt.
7. Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu - 323 pkt.
8. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach - 316 pkt
9. Szpital Mrągowski im. M. Kajki - 315 pkt.
10. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe - 310
11. Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie - 307 pkt.
12. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie - 303 pkt.
13. Bielskie Pogotowie Ratunkowe - 300 pkt
14. SP ZOZ Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego - 299 pkt.
15. SP ZOZ WSPR w Białymstoku - 276 pkt.
16. Zespół Opieki Zdrowotnej Lidzbark Warmiński - 273 pkt.
17. Ukraina Iwanorankowsk - 265 pkt
18. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie - 252 pkt.
19. Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie - 245 pkt.
20. Ukraina Łuck - 207 pkt.

„Okazało się, że mieliśmy przysłowiowego nosa bowiem ten właśnie zespół został zwycięzcą mistrzostw Warmii i Mazur i będzie zmagał się z konkurentami podczas finału krajowego jaki odbędzie się w Olsztynie. Ratownicy z Sosnowca to wyjątkowo weseli i dowcipni mężczyźni. Startowali w podobnych zawodach już pięć lub sześć razy zajmując coraz wyższe miejsca. Byli zachwyceni urodą naszego regionu i organizacją mistrzostw” - podaje „Goniec Bartoiszycki” na swym portalu.

Ratownikom z Sosnowca gratulujemy. W Gliwicach będą mieli okazję do powtórzenia wyniku z Bartoszyc. Kto wie, może będą mistrzami Śląska w ratownictwie medycznym?