Start Aktualności Gratulacje dla ratowników i policjantów

Gratulacje dla ratowników i policjantów

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 4 maja 2018

Fot.: WPR

Oni zachowali się tak, jak zachowują się profesonaliści.

Karolowi Szczyrze i Robertowi Gorzawskiemu, naszym ratownikom z mikołowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, wójt Ornontowic Kazimierz Adamczyk złożył podziękowania za uratowanie ludzi z marcowego pożaru domu jednorodzinnego. Gratulacje otrzymali również współuczestniczący w akcji policjanci.

 Przypomnijmy: pożar wybuchł 23 marca,w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Zwycięstwa w Ornontowicach, rankiem w piątek. Ok. 8:00 powiadomiony został o nim dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu. St. sierż. Mariusz Sacawa oraz sierż. Łukasz Michalski z zespołu patrolowo-interwencyjnego dotarli tam pierwsi. Nie zważając na płomienie i dym, weszli do domu. Wprowadzili z zadymionego domu półprzytomną lokatorkę. Policjanci nie mogli dostać się na piętro po schodach. Użyli drabiny i weszli przez okno. Z piętra ewakuowali kobietę i... psa.

24 kwietnia 2018 r. Kazimierz Adamczyk złożył gratulacje i podziękowania ratownikom medycznym oraz policjantom. Wyrazy uznania za wzorową postawę w imieniu dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artura Borowicza przekazał Michał Rupik (kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach). Ratownicy medyczni, Robert Gorzawski i Karol Szczyra, którzy na co dzień są również strażakami, w profesjonalny sposób prowadzili akcją ratunkową i wspomogli orzeskich policjantów. Brawo!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019