Start Aktualności Gratulacje dla ratowników i policjantów

Gratulacje dla ratowników i policjantów

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 4 maja 2018

Fot.: WPR

Oni zachowali się tak, jak zachowują się profesonaliści.

Karolowi Szczyrze i Robertowi Gorzawskiemu, naszym ratownikom z mikołowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, wójt Ornontowic Kazimierz Adamczyk złożył podziękowania za uratowanie ludzi z marcowego pożaru domu jednorodzinnego. Gratulacje otrzymali również współuczestniczący w akcji policjanci.

 Przypomnijmy: pożar wybuchł 23 marca,w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Zwycięstwa w Ornontowicach, rankiem w piątek. Ok. 8:00 powiadomiony został o nim dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu. St. sierż. Mariusz Sacawa oraz sierż. Łukasz Michalski z zespołu patrolowo-interwencyjnego dotarli tam pierwsi. Nie zważając na płomienie i dym, weszli do domu. Wprowadzili z zadymionego domu półprzytomną lokatorkę. Policjanci nie mogli dostać się na piętro po schodach. Użyli drabiny i weszli przez okno. Z piętra ewakuowali kobietę i... psa.

24 kwietnia 2018 r. Kazimierz Adamczyk złożył gratulacje i podziękowania ratownikom medycznym oraz policjantom. Wyrazy uznania za wzorową postawę w imieniu dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artura Borowicza przekazał Michał Rupik (kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach). Ratownicy medyczni, Robert Gorzawski i Karol Szczyra, którzy na co dzień są również strażakami, w profesjonalny sposób prowadzili akcją ratunkową i wspomogli orzeskich policjantów. Brawo!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018

Za pomoc przy orgnizacji Dnia Lędzin

3 lipca 2018

Podziękowania za uczestnictwo w lubelskich mistrzostwach

3 lipca 2018

Od starosty pszczyńskiego podziękowania

28 czerwca 2018

Za aktywną pomoc w organizacji Senioralliów 2018

28 czerwca 2018

Podziękowania od WSPR w Białymstoku

28 czerwca 2018

Za IV miejsce w marszałkowskim turnieju piłkarskim

28 czerwca 2018