Start Aktualności Gratulacje dla ratowników i policjantów

Gratulacje dla ratowników i policjantów

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 4 maja 2018

Fot.: WPR

Oni zachowali się tak, jak zachowują się profesonaliści.

Karolowi Szczyrze i Robertowi Gorzawskiemu, naszym ratownikom z mikołowskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, wójt Ornontowic Kazimierz Adamczyk złożył podziękowania za uratowanie ludzi z marcowego pożaru domu jednorodzinnego. Gratulacje otrzymali również współuczestniczący w akcji policjanci.

 Przypomnijmy: pożar wybuchł 23 marca,w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Zwycięstwa w Ornontowicach, rankiem w piątek. Ok. 8:00 powiadomiony został o nim dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu. St. sierż. Mariusz Sacawa oraz sierż. Łukasz Michalski z zespołu patrolowo-interwencyjnego dotarli tam pierwsi. Nie zważając na płomienie i dym, weszli do domu. Wprowadzili z zadymionego domu półprzytomną lokatorkę. Policjanci nie mogli dostać się na piętro po schodach. Użyli drabiny i weszli przez okno. Z piętra ewakuowali kobietę i... psa.

24 kwietnia 2018 r. Kazimierz Adamczyk złożył gratulacje i podziękowania ratownikom medycznym oraz policjantom. Wyrazy uznania za wzorową postawę w imieniu dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Artura Borowicza przekazał Michał Rupik (kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tychach). Ratownicy medyczni, Robert Gorzawski i Karol Szczyra, którzy na co dzień są również strażakami, w profesjonalny sposób prowadzili akcją ratunkową i wspomogli orzeskich policjantów. Brawo!

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019