Start Aktualności O pielęgniarstwie ratunkowym i nie tylko

O pielęgniarstwie ratunkowym i nie tylko

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 20 kwietnia 2018

Fot.: WPR

W czterech sesjach tematycznych prelegentami byli znawcy ratownictwa medycznego.

I Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego za nami. 20 kwietnia w 2018 r. w Mysłowicach w rewitalizowanym budynku pokopalnianym konferowano o współczesnym, polskim ratownictwie medyczny. Debatę zorganizowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

 I Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego adresowana była do środowisk pielęgniarek systemu, dyspozytorów medycznych, ratowników medycznych i lekarzy oraz wszystkich zainteresowanych systemem ratownictwa medycznego. Tematy poszczególnych prezentacji-wykładów obrazują zakres tematyczny konferencji.

Pielęgniarka w systemie ratownictwa medycznego. Postęp i rozwój Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w systemie PRM. WPR w Katowicach jako dysponent zespołów ratownictwa medycznego. Zadania dyspozytora medycznego Zintegrowanej Dyspozytorni Medycznej na przykładzie WPR w Katowicach. Dynamika i praca zespołu resucytacyjnego w warunkach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przedłużona opieka polowa. Zagrożenie w pracy pielęgniarki ratunkowej na podstawie doświadczeń biegłego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego...

W czterech sesjach tematycznych prelegentami byli znawcy ratownictwa medycznego. Wśród nich byli m.in. pracownicy WPR w Katowicach (Wojciech Miciński, Iwona Zygmuntowicz, Klaudiusz Nadolny, Wojciech Brachaczek, Jacek Wawrzynek).

Konferencję zakończono wręczeniem Certyfikatów. Okręgowej Izbie PiP w Katowicach gratulujemy. Debiut w konferencyjnej materii był udany.

GALERIA (zdjęć: 17)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019