Start Aktualności O pielęgniarstwie ratunkowym i nie tylko

O pielęgniarstwie ratunkowym i nie tylko

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 20 kwietnia 2018

Fot.: WPR

W czterech sesjach tematycznych prelegentami byli znawcy ratownictwa medycznego.

I Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego za nami. 20 kwietnia w 2018 r. w Mysłowicach w rewitalizowanym budynku pokopalnianym konferowano o współczesnym, polskim ratownictwie medyczny. Debatę zorganizowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

 I Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego adresowana była do środowisk pielęgniarek systemu, dyspozytorów medycznych, ratowników medycznych i lekarzy oraz wszystkich zainteresowanych systemem ratownictwa medycznego. Tematy poszczególnych prezentacji-wykładów obrazują zakres tematyczny konferencji.

Pielęgniarka w systemie ratownictwa medycznego. Postęp i rozwój Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w systemie PRM. WPR w Katowicach jako dysponent zespołów ratownictwa medycznego. Zadania dyspozytora medycznego Zintegrowanej Dyspozytorni Medycznej na przykładzie WPR w Katowicach. Dynamika i praca zespołu resucytacyjnego w warunkach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przedłużona opieka polowa. Zagrożenie w pracy pielęgniarki ratunkowej na podstawie doświadczeń biegłego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego...

W czterech sesjach tematycznych prelegentami byli znawcy ratownictwa medycznego. Wśród nich byli m.in. pracownicy WPR w Katowicach (Wojciech Miciński, Iwona Zygmuntowicz, Klaudiusz Nadolny, Wojciech Brachaczek, Jacek Wawrzynek).

Konferencję zakończono wręczeniem Certyfikatów. Okręgowej Izbie PiP w Katowicach gratulujemy. Debiut w konferencyjnej materii był udany.

GALERIA (zdjęć: 17)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018

Za pomoc przy orgnizacji Dnia Lędzin

3 lipca 2018

Podziękowania za uczestnictwo w lubelskich mistrzostwach

3 lipca 2018

Od starosty pszczyńskiego podziękowania

28 czerwca 2018

Za aktywną pomoc w organizacji Senioralliów 2018

28 czerwca 2018

Podziękowania od WSPR w Białymstoku

28 czerwca 2018

Za IV miejsce w marszałkowskim turnieju piłkarskim

28 czerwca 2018