Start Aktualności O pielęgniarstwie ratunkowym i nie tylko

O pielęgniarstwie ratunkowym i nie tylko

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 20 kwietnia 2018

Fot.: WPR

W czterech sesjach tematycznych prelegentami byli znawcy ratownictwa medycznego.

I Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego za nami. 20 kwietnia w 2018 r. w Mysłowicach w rewitalizowanym budynku pokopalnianym konferowano o współczesnym, polskim ratownictwie medyczny. Debatę zorganizowała Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia było Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

 I Śląska Konferencja Pielęgniarstwa Ratunkowego adresowana była do środowisk pielęgniarek systemu, dyspozytorów medycznych, ratowników medycznych i lekarzy oraz wszystkich zainteresowanych systemem ratownictwa medycznego. Tematy poszczególnych prezentacji-wykładów obrazują zakres tematyczny konferencji.

Pielęgniarka w systemie ratownictwa medycznego. Postęp i rozwój Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w systemie PRM. WPR w Katowicach jako dysponent zespołów ratownictwa medycznego. Zadania dyspozytora medycznego Zintegrowanej Dyspozytorni Medycznej na przykładzie WPR w Katowicach. Dynamika i praca zespołu resucytacyjnego w warunkach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przedłużona opieka polowa. Zagrożenie w pracy pielęgniarki ratunkowej na podstawie doświadczeń biegłego w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego...

W czterech sesjach tematycznych prelegentami byli znawcy ratownictwa medycznego. Wśród nich byli m.in. pracownicy WPR w Katowicach (Wojciech Miciński, Iwona Zygmuntowicz, Klaudiusz Nadolny, Wojciech Brachaczek, Jacek Wawrzynek).

Konferencję zakończono wręczeniem Certyfikatów. Okręgowej Izbie PiP w Katowicach gratulujemy. Debiut w konferencyjnej materii był udany.

GALERIA (zdjęć: 17)

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019