Start Aktualności Trwa sezon na mistrzostwa w ratownictwie medycznym

Trwa sezon na mistrzostwa w ratownictwie medycznym

WPR

MISTRZOSTWA DLA RATOWNIKÓW DLA LEKARZY | 18 kwietnia 2018

Za nami XIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym zorganizowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe. W maju zapraszamy do Gliwic...

Przed nami, czyli od 23 do 25 maja 2018 r. X Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medyczny, które organizuje Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach wraz ze Związkiem Pracodawców Ratownictwa Medycznego Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej i Urzędem Miejskim w Gliwicach.

Wcześniej jednak w sportowo-medycznej rywalizacji zmierzą się najlepsze zespoły ratownictwa medycznego w: XVI Regionalnych Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym organizowanych przez Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach (09 – 11 maja 2018 r.).

Po śląskich mistrzostwach w Gliwicach Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie zaprasza na IX Otwarte Mistrzostwa Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym (4. 06 – 08 czerwca 2018 r.)

Od 13 do 15 czerwca 2018 r. SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku organizuje już XIV Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego.

W czerwcu (19 – 21) w kalendarzu mistrzowskim mamy Podkarpackie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Ich organizatorem jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

A po wakacjach najważniejsze zawody w tym roku: XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym w Olsztynie (11 – 14 września 2018 r.) organizowane przez tamtejszą Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy, że poprzednie mistrzostwa Polski (20 – 23 września 2017 r.) organizowało Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Oto pierwsza trójka:

• mistrzowie Polski: Jakub Kasiński, Marcin Kasiński, Adam Łata – Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego – Kielce;
• I wicemistrzowie Polski: Jakub Będkowski, Krzysztof Hetman, Michał Łanocha – Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie;
• II wicemistrzowie Polski: Kamil Bieńkowski, Mariusz Nasiłowski, Ryszard Sporek – Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans SP ZOZ Warszawa.

Na koniec dodajmy, że wicemistrzowie Polski (srebrni i brązowi) zgłosili akces do udziału w X Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Mistrzowie Polski, z przyczyn obiektywnych, raczej nie pojawią się w Gliwicach.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019