Start Aktualności Z Zabrzu powstanie lądowisko dla HEMS

Z Zabrzu powstanie lądowisko dla HEMS

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 16 kwietnia 2018

Fot.: Ministerstwo Zdrowia

Zabrzański projekt zyskał wsparcie z funduszy Programu Infrastruktura i Środowisko.

Nowy SOR wraz z lądowiskiem dla helikopterów polskiej HEMS (Helicopter Emergency Medical Service), czyli Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu będzie w części sfinansowany z programu unijnego.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , to inwestycja umieszczona tak w regionalnej, jak i krajowej polityce zdrowotnej. Z tego tytułu też w 13 kwietnia 2018 r. dr n. med. Mariusz Kazimierz Wójtowicz (prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu) podpisał w Ministerstwie Zdrowia z Anna Goławską ( zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia) umowę na realizację projektu. Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel ze środków unijnych 8,5 mln zł.

Zabrzański SOR ma być wyjątkowym, bo jednym z czterech tego rodzaju wPolsce. Zmodernizowane zostaną także OIOM oraz zespół sal pooperacyjnych. Powstanie także obszar intensywnego nadzoru nad pacjentem - pooperacyjny oddział z łóżkami wyposażonymi w odpowiednią aparaturę. Inwestycja o wartości prawie 23 mln zł, ma być ukończona jeszcze w tym roku.

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło środki unijne na dofinansowanie projektu utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Dzięki niemal 8,5 mln zł z funduszy europejskich pacjenci zabrzańskiej placówki będą mieli dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.

Zabrzański projekt zyskał wsparcie z funduszy Programu Infrastruktura i Środowisko. Na modernizację SOR-ów przeznaczono z tego programu ponad 500 mln zł (podpisano 141 umów o dofinansowanie). Ok. 95 mln zł dodatkowo przeznaczono na wsparcie budowy nowych oddziałów, takich jak w Zabrzu.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Wicemarszałek śląski z życzeniami dla pracujących w WPR

21 października 2019

Dyrekcja SP ZOZ MSWiA z życzeniami dla ratowników

21 października 2019

Od komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach

21 października 2019

Prezydent Zabrza pracownikom WPR

21 października 2019

Dyrektor Śląskiego OW NFZ życzy nam...

21 października 2019

Okolicznościowe życzenia od burmistrz Ogrodzieńca

21 października 2019

Życzenia na DRM od b. dyrektor WPR

21 października 2019