Start Aktualności Z Zabrzu powstanie lądowisko dla HEMS

Z Zabrzu powstanie lądowisko dla HEMS

WPR

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 16 kwietnia 2018

Fot.: Ministerstwo Zdrowia

Zabrzański projekt zyskał wsparcie z funduszy Programu Infrastruktura i Środowisko.

Nowy SOR wraz z lądowiskiem dla helikopterów polskiej HEMS (Helicopter Emergency Medical Service), czyli Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szpitalu Miejskim w Zabrzu będzie w części sfinansowany z programu unijnego.

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego , to inwestycja umieszczona tak w regionalnej, jak i krajowej polityce zdrowotnej. Z tego tytułu też w 13 kwietnia 2018 r. dr n. med. Mariusz Kazimierz Wójtowicz (prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu) podpisał w Ministerstwie Zdrowia z Anna Goławską ( zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich i e-Zdrowia) umowę na realizację projektu. Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na ten cel ze środków unijnych 8,5 mln zł.

Zabrzański SOR ma być wyjątkowym, bo jednym z czterech tego rodzaju wPolsce. Zmodernizowane zostaną także OIOM oraz zespół sal pooperacyjnych. Powstanie także obszar intensywnego nadzoru nad pacjentem - pooperacyjny oddział z łóżkami wyposażonymi w odpowiednią aparaturę. Inwestycja o wartości prawie 23 mln zł, ma być ukończona jeszcze w tym roku.

Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło środki unijne na dofinansowanie projektu utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem w Szpitalu Miejskim w Zabrzu. Dzięki niemal 8,5 mln zł z funduszy europejskich pacjenci zabrzańskiej placówki będą mieli dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych z zakresu ratownictwa medycznego.

Zabrzański projekt zyskał wsparcie z funduszy Programu Infrastruktura i Środowisko. Na modernizację SOR-ów przeznaczono z tego programu ponad 500 mln zł (podpisano 141 umów o dofinansowanie). Ok. 95 mln zł dodatkowo przeznaczono na wsparcie budowy nowych oddziałów, takich jak w Zabrzu.

 

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za pomoc w organizacji pikniku chorzowskiego Sanepidu

24 lipca 2019

Podziękowania od X LO im. I. Paderewskiego w Katowicach

30 czerwca 2019

Za zdobycie III miejsca w turnieju piłki nożnej

23 czerwca 2019

Za organizację Dnia Bezpieczeństwa

19 czerwca 2019

Podziękowania dla Michała Malisza

18 czerwca 2019

Za udział w chorzowskim Pikniku bezpieczeństwa

5 czerwca 2019

Podziękowania za wkład w organizację akcji Bezpieczny Maluch

4 czerwca 2019