Start Aktualności Kto rozpylił w szkole gaz pieprzowy?

Kto rozpylił w szkole gaz pieprzowy?

DLA RATOWNIKÓW | 7 marca 2018

Wywołuje uczucie silnego pieczenia, połączonego z trudnością oddychania...

Dwa zespoły ratownictwa medycznego, podwykonawcy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, uczestniczyły (7 marca 2018 r.) w akcji w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Ktoś w samo południe rozpylił w szkole gaz pieprzowy. Trzeba było wyprowadzić uczniów z budynku.

Gaz pieprzowy to jeden z lakrymatorów, w którym substancją czynną (do 15 proc.) jest kapsaicyna. Nie jest gazem paraliżującym. Wywołuje uczucie silnego pieczenia, połączonego z trudnością oddychania i utrzymania otwartych oczu oraz dezorientację.

Dlatego też załogi karetki „P” oraz „S” przebadały 9 uczniów. Na szczęście nikt z nich nie odniósł, wskutek prawdopodobnie głupiego wybryku, poważnej szkody na zdrowiu. Profilaktycznie 3 uczniów przewieziono na badania do szpitala w pobliskich Rydułtowach na oddział pediatrii.

Prawie rok temu także ktoś rozpylił gaz pieprzowy na terenie dworca autobusowego PKS w... Wodzisławiu Śląskim. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, pasażerowie skarżyli się jednak na podrażnienie oczu i górnych dróg oddechowych. Tak samo jak uczniowie z SP nr 1.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018

Za pomoc przy orgnizacji Dnia Lędzin

3 lipca 2018

Podziękowania za uczestnictwo w lubelskich mistrzostwach

3 lipca 2018

Od starosty pszczyńskiego podziękowania

28 czerwca 2018

Za aktywną pomoc w organizacji Senioralliów 2018

28 czerwca 2018

Podziękowania od WSPR w Białymstoku

28 czerwca 2018

Za IV miejsce w marszałkowskim turnieju piłkarskim

28 czerwca 2018