Start Aktualności Uzależniania drogą donikąd

Uzależniania drogą donikąd

DLA RATOWNIKÓW | 14 lutego 2018

Prowadzona od pięciu lat akcja adresowana jest do młodzieży z terenu Wodzisławia Śląskiego.

„W dniu (…) o godz. (...) zespół (...) otrzymał wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny leżącego na chodniku. Pacjent (lat 18) był pod wpływem alkoholu i środków narkotycznych (dopalaczy). Pacjenta w utrudnionym kontakcie przewieziono do szpitala w (...). Takich wezwań WPR w Katowicach ma wiele. Może będzie ich mniej, przynajmniej w Wodzisławiu Śl. I okolicach, za sprawą policyjnej kampanii „Uzależnienia drogą donikąd”.

Piąta edycja tej akcji ruszyła 13 lutego 2018 r.

Akcja wodzisławskiej policji i i prezydenta Wodzisłąwia Śląskiego „ma przede wszystkim na celu podniesienie świadomości młodzieży w zakresie skutków prawnych oraz zdrowotnych wynikających z uzależnienia od alkoholu i narkotyków. Używki, hazard, a nawet gry komputerowe potrafią tak zawładnąć życiem, że po chwili orientujemy się, że nie ma już od tego odwrotu. Kampania profilaktyczna ma dostarczyć wiedzy o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków i picia alkoholu, mechanizmach tych uzależnień oraz skutkach ich działania” - czytamy w komunikacie prasowym Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Zaplanowano kilkanaście spotkań z młodzieżą. Pierwszym będzie wizytą w wodzisławskiej komendzie. Policyjny profilaktyk będzie rozmawiał z młodzieżą o konsekwencjach zażywania narkotyków i alkoholu, opierając się na sytuacjach z którymi spotkał się w codziennej służbie. Policjant będzie również przestrzegał młodych ludzi o konsekwencjach zarówno zdrowotnych, jak i prawnych, wiążących się z różnego typu uzależnieniami.

Uczniowie spotkają się z specjalistą psychoterapii uzależnień wizytując Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego w Gorzycach. W rozmowie z terapeutą młodzież będzie miała okazję dowiedzieć się wielu ważnych, a niejednokrotnie poruszających faktów związanych ze zjawiskiem uzależnienia i procesem leczenia. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda życie „na odwyku” i usłyszeć historie z życia ludzi, którzy tam trafiają.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018

Podziękowania za bezinteresowność

4 lipca 2018

Za pomoc przy orgnizacji Dnia Lędzin

3 lipca 2018

Podziękowania za uczestnictwo w lubelskich mistrzostwach

3 lipca 2018

Od starosty pszczyńskiego podziękowania

28 czerwca 2018

Za aktywną pomoc w organizacji Senioralliów 2018

28 czerwca 2018

Podziękowania od WSPR w Białymstoku

28 czerwca 2018