Start Aktualności Dwa nocne pożary, czad jest groźny

Dwa nocne pożary, czad jest groźny

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW | 6 luty 2018

Co roku w Polsce tlenek węgla zabija co najmniej 50 osób, o 50 za dużo.

Gorącą noc (5 i 6 lutego 2018 r.) miały Zespoły Ratownictwa Medycznego w Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich. Dwa pożary, w sumie kilkanaście osób podtrutych i zatrutych tlenkiem węgla. Na szczęście wszyscy przeżyli. Niektórym z poszkodowanych trzeba było udzielić pomocy w szpitalu.

Poniedziałek, 5 lutego, 20:10. W ogniu stanęła kamienica w Świętochłowicach przy ul. Metalowców 86. Do akcji wezwano dwie karetki „P” i „eskę” z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Strażacy ugasili pożar. Ratownicy udzielili pomocy podtrutym czadem. Czterech niepełnoletnich poszkodowanych trzeba było przewieźć do Centrum Pediatrii w Chorzowie. Jedna osoba, najbardziej zatruta, trafiła do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Kilka godzin później ratownicy WPR w Katowicach uczestniczyli w akcji w Siemianowicach Śląskich. O 02:49 w czteropiętrowej kamienicy przy ul. Głowackiego wybuchł pożar w jednym z mieszkań na najwyższym piętrze budynku, z którego ewakuowano łącznie 14 osób. Do poszkodowanych, zatrutych czadem, przyjechały cztery karetki „P”.

- Ratownicy przebadali wszystkich poszkodowanych. Dwóch z nich w wieku 15 lat, wraz z opiekunem, przewieziono do Centrum Pediatrii w Chorzowie. Dwie osoby w wieku 16 lat, wraz z opiekunem, trafiły do Szpitala Miejskiego w Świętochłowicach – relacjonuje Klaudiusz Nadolny, ratownik medyczny koordynujący z Ośrodka Koordynacji Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach.

Pożar gasiło pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Akcję zakończono o 5:20.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Od uczniów i nauczycieli z ZSO w Pawłowicach

3 styczeń 2018

Od artystycznych przedszkolaków podziękowania

6 grudzień 2017

Podziękowania od jastrzębskich strażaków

22 listopad 2017

Podziękowania od Radia Express FM

3 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Jastrzębia-Zdroju

2 listopad 2017

Podziękowania od prezydenta Siemianowic Śląskich

30 październik 2017

Podziękowania za wartościową prelekcję o BHP

30 październik 2017