Start Aktualności Krakowski zespół zimowym mistrzem Polski

Krakowski zespół zimowym mistrzem Polski

DLA RATOWNIKÓW DLA PACJENTÓW DLA LEKARZY | 26 stycznia 2018

Fot.: materiały prasowe

W nocnym zadaniu ratownicy-zawodnicy udzielali pomocy na lotnisku, mechanikowi, któremu śmigło odcięło nogę.

XIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie w Bielsku-Białej za nami. W czwartek (25 stycznia 2018 r.) poznaliśmy zwycięzców. Zawody wygrał zespół ratownictwa medycznego (ZRM) w Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach zajęli dziewiąte i piętnaste miejsce. W zawodach rywalizowało (od 23 do 25 stycznia) 46 zespołów ZRM (plus trzy nieklasyfikowane z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego) w tym siedem zagranicznych.

Drugie miejsce waywalczyło Świętokrzystkie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, a trzecie - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Na niezłym, dziewiątym, miejscu uplasowała się zespół SPR Katowice/Chorzów (Samuel MATUSZEWSKI, Tomasz ZABOROWSKI i Igor ŻMUDKA). Piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła ekipa SPR Rybnik/Pyskowice (Katarzyna MALACH-GĘBOWSKA, Piotr SZWEBLIK i Janusz ŁUCJA).

Zwycięzcy (Marek BRZOSTOWICZ, Michał GĄSKA i Mateusz PUTOWSKI) i pokonani sprawdzali się w ośmiu konkursowych zadaniach, w tym dwóch przeprowadzonych nocą. Niektóre sprawdziany rozegrano w górach.

Ratownicy sprawdzali swoją kondycję w wieżowcu, w biegu po schodach na dziesiąte piętro i w forsownym marszu (z pełnym ekwipunkiem) od podnóża góry Dębowiec aż na jej szczyt. Trzeba było przez ok. 1,5 godziny zdążać do poszkodowanego oczekującego na pomoc przy schronisku na Dębowcu. W nocnym zadaniu udzielali pomocy na lotnisku, mechanikowi, któremu śmigło odcięło nogę. Było też zadania nawiązujące do zagrożeń współczesności. Scenariusz zadania masowego zakładał atak terrorystyczny na autokar, który zatrzymał się na stacji benzynowej. W tym zadaniu kilkanaście zespołów musiało działać równocześnie, a także współpracować z innymi służbami.

Jako, że XIII Międzynarodowym Zimowym Mistrzostwom Polski w Ratownictwie Medycznym przyświecało hasło„Dyspozytor naszym partnerem”, to i jedno z zadań nawiązywało do niego. Startujący musieli się w nich wcielić! Na podstawie odsłuchanej rozmowy mieli zebrać jak najwięcej niezbędnych informacji, wdrożyć odpowiednie procedury i podjąć właściwe decyzje.

Zwycięzcom gratulujemy. I przypominamy, że pokonani to także elita ratownictwa medycznego. A w maju X Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. Będzie okazja do rewanżu.

Wieści

Ostatnie wideo

Podziękowania

Podziękowania od prezydent Jastrzębia-Zdroju

26 października 2018

Życzenia od Wojskowej Komisji Uzupełnień

16 października 2018

Obywatelka dziękuję naszym ratownikom

25 września 2018

Arena Gliwice dziękuję za nasz wkład w akcję

21 września 2018

Gratulacje dla naszej załogi od ministra zdrowia

21 września 2018

Podziękowania od Hospicjum Cordis

13 września 2018

Za współroganizację Dnia Bezpiecznego Kierowcy

30 lipca 2018